Mark Brzeziński, Joe Biden

i

Autor: AP, Piotr Molecki/East News

Prezydent USA niebawem nas odwiedzi

Ambasador Mark Brzezinski o wizycie Bidena w Polsce: "To historyczny moment"

2023-02-12 19:00

Potwierdziły się doniesienia o planowanej wizycie Joego Bidena (81 l.) w Polsce. Jak poinformował Biały Dom, amerykański prezydent będzie w naszym kraju w dniach 20–22 lutego. Biden do Polski przyjedzie po raz drugi w ciągu roku. – To historyczny moment – podkreśla ambasador USA Mark Brzezinski (58 l.).

Wizyta będzie miała miejsce tuż przed pierwszą rocznicą najazdu Rosji na Ukrainę. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski w rozmowie z TVN24 mówił, że ta wizyta to historyczny moment, ponieważ „nigdy prezydent USA nie był w Polsce dwa razy w ciągu roku” [ostatnia wizyta była w marcu 2022 – red.]. - Prezydent Biden dba o Polskę, dba o was i dba o wasze bezpieczeństwo – podkreślił Brzezinski i zaznaczył, że „na Polskę patrzy teraz cały świat i dlatego prezydent Biden się tu wybiera”.

W planach wizyty jest spotkanie z Andrzejem Dudą (51 l.) oraz przedstawicielami tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli państw znajdujących się na wschodniej flance NATO. Ważnym elementem wizyty będzie przemówienie amerykańskiego prezydenta. -Zadeklaruje dalsze wsparcie USA dla Kijowa i zaapeluje o utrzymanie jedności koalicji wspierającej Ukrainę – poinformował rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa John Kirby.

Według szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Marcina Przydacza „...wizyta Joego Bidena w Polsce będzie potwierdzeniem tego, że relacje polsko-amerykańskie są dzisiaj w najlepszym możliwym kształcie w historii”. Odnosząc się do kwestii przemówienia prezydenta USA, Przydacz dodał, że ma ono podkreślać rolę Polski i Polaków w kontekście wojny w Ukrainie.

Sonda
Czy wizyta Joe Bidena w Polsce to dobry pomysł?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany