Aleksander Kwaśniewski

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski nie wytrzymał. Poszło o "lex TVN"

2021-08-12 17:59

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z „Wirtualną Polską” opowiedział, co myśli o głosowaniu na „lex TVN” i o ostatnich wydarzeniach z tym związanych. Twierdzi, że tak wygląda nic innego, a upadek demokracji w Polsce. Jest także wstrząśnięty postawą marszałek Elżbiety Witek.

- Polecam, aby wszyscy wyborcy jeszcze raz obejrzeli najważniejsze momenty głosowań nad "lex TVN" i wyciągnęli wnioski o stanie naszej demokracji. Tak wygląda jej upadek. PiS przegrał głosowanie, ale potem marszałek Elżbieta Witek urządza w Sejmie powtórkę, aby wygrać - mówił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, Jarosław Kaczyński chce uciszyć wolne media i zapewnić sobie kontrolą przedłużenie i utrzymanie władzy.

- Był to wyjątkowo smutny dzień. Myślę, że PiS straciło już poczucie racji stanu, skoro właśnie wpędza nas w konflikt z najważniejszym sojusznikiem - mówił były prezydent w rozmowie z WP.

„Lex TVN” to potoczna nazwa nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Za jej mocą media otrzymujące koncesję, muszą mieć udziały większościowe należące do Europejskiej Strefy Gospodarczej. Nowela uderza bezpośrednio w stację TVN i amerykański koncern mediowy Discovery.

Super Raport 09.06 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP, Paweł Kukiz - Kukiz'15), Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Nasi Partnerzy polecają