Aj, aj, aj! Tak Lech Kaczyński mówił o Antonim Macierewiczu. Politycy PiS lepiej niech tego nie czytają!

i

Autor: AP, PIOTR BŁAWICKI/SUPER EXPRESS Aj, aj, aj! Tak Lech Kaczyński mówił o Antonim Macierewiczu. Politycy PiS lepiej niech tego nie czytają!

Aj, aj, aj! Tak Lech Kaczyński mówił o Antonim Macierewiczu. Politycy PiS lepiej niech tego nie czytają!

2022-04-12 12:36

Antoni Macierewicz znowu stał się jednym z najważniejszych polityków PiS. Wszystko za sprawą jego teorii, które sam nazywa "dowodami", w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nie jest jednak tajemnicą, że od lat w samym PiS do byłego szefa MON część polityków podchodzi ze sporą rezerwą. Okazuje się, że dystans do Antoniego Macierewicza miał także sam Lech Kaczyński. Jeden z dziennikarzy właśnie przypomniał słowa polskiego prezydenta, który zginął pod Smoleńskiem.

Słowa Lecha Kaczyńskiego o Antonim Macierewiczu mogą mocno zaboleć tych zwolenników tego drugiego, którzy są w niego wpatrzeni jak w obrazek. W samym PiS wypowiedź zmarłego pod Smoleńskiem prezydenta o Macierewiczu też może wywołać pewien dysonans, szczególnie po tym, jak Jarosław Kaczyński ponownie uczynił byłego ministra obrony narodowej twarzą spraw związanych z wyjaśnianiem, czy jak kto woli "wyjaśnianiem", katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS w rocznicę tragicznego wydarzenia przyjął narrację Macierewicza i wprost mówił o "zamachu". Następnego dnia wystąpił już Antoni Macierewicz, który ponad godzinę prezentował swoje osobliwe teorie dotyczące wydarzeń pod Smoleńskiem. Niestety dla byłego szefa MON dziennikarz portalu Gazeta.pl Jacek Gądek przypomniał, co o Macierewiczu miał mówić Lech Kaczyński, gdy był urzędującym prezydentem. Sprawa dotyczyć miała odmowy publikacji aneksu do raportu z likwidacji WSI. Okazuje się, że cała historia jest nieco bardziej skomplikowana. 

NIE PRZEGAP: Ktoś podszył się pod Putina i zadzwonił do Macierewicza! Niebywały skandal. Obok siedział Kaczyński!

- Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów - tak miał powiedzieć Lech Kaczyński nieoficjalnie podczas rozmowy z Marcinem Dzierżanowskim w 2007 roku. W druku ukazała się jednak inna - nieco bardziej łagodna, choć nadal stawiająca Macierewicza w trudnej sytuacji - wypowiedź. Pisał o tym sam Dzierżanowski:   

W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: "Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie"

Express Biedrzyckiej - Barbara Dolniak: PiS gra katastrofą żeby przykryć prawdziwe problemy
Sonda
Wierzysz w zamach w Smoleńsku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają