Mamy nowych błogosławionych

i

Autor: Archidiecezja Warszawska/Konferencja Episkopatu Polski/G. Gałązka & W. Łączyński Mamy nowych błogosławionych

Agata Duda zadała szyku na kościelnej uroczystości. Postawiła na klasykę

2021-09-12 18:37

Agata Duda pojawiła się w niedzielę na uroczystości beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego (†80) i matki Elżbiety Czackiej (†85). W świątyni Opatrzności Bożej zebrało się tysiące wiernych, dziesiątki księży oraz najwyższe władze państwowe. Pierwsza dama jak zwykle zachwyciła kreacją. Postawiła na klasyczną elegancję, właściwą na taką uroczystość.

Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej. Wzięli w niej udział m.in.: prezydent Andrzej Duda z małżonką, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz premier Mateusz Morawiecki. Pierwsza dama bywa krytykowana za małomówność, ale jest czasami chwalona za eleganckie stroje. Tym razem Agata Duda również nie zawiodła swoich sympatyków. Na uroczystości pojawiła się w granatowym, eleganckim kostiumie: szykownej bluzce i spódnicy. Przyciągnęła tym strojem uwagę. Podczas liturgii homilię wygłosił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który podkreślił, że prymas miał trudne zadanie. – Kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce, przeciwstawiając ideologii, która odczłowieczała i oddalała człowieka od pełni życia, prawdę zawartą w Ewangelii Chrystusa, wiernie przeżywaną i realizowaną – mówi Semeraro.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Machanie szablą w stronę Unii jest szkodliwe

Kard. Semeraro podkreślił, że niezachwiana wiara w Boga i w Jego Opatrzność charakteryzowała również matkę Elżbietę Różę Czacką, która choć sama była niewidoma, założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi oraz Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Jej zasługą było m.in. dostosowanie alfabetu Braille’a do języka polskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE