Omenaa Mensah była gościem Pierwszej Damy

i

Autor: Facebook / Kancelaria Prezydenta RP Omenaa Mensah była gościem Pierwszej Damy

Agata Duda spotkała się z Omeną Mensah. Rozmowa dotyczyła ukraińskich mam

2022-07-13 12:27

We wtorek 12 lipca Pierwsza Dama spotkała się z Omeną Mensah. Choć Mensah szerzej znana jest jako dziennikarka i przedsiębiorczyni, to jest ona także założycielką Omenaa Foundation oraz pomysłodawczynią stołecznego RiO Edu Centrum, czyli ośrodka wsparcia i edukacji dla przebywających w Polsce ukraińskich matek z dziećmi. To właśnie m.in. pracy centrum dotyczyła rozmowa Mensah z Agatą Dudą.

W kwietniu tego roku Agata Duda odwiedziła warszawskie centrum wsparcia dla ukraińskich mam. Teraz pomysłodawczyni stołecznego ośrodka została zaproszona na rozmowę z Pierwszą Damą w Belwederze. W spotkaniu wziął również udział minister Jacek Siewiera, Sekretarz Stanu w KPRP. 

Agata Duda spotkała się z Omeną Mensah. Rozmawiały o potrzebach ukraińskich mam oraz wsparciu psychicznym dla dzieci i młodzieży 

Małżonka prezydenta rozmawiała z Omeną Mensah przede wszystkim na temat potrzeb ukraińskich matek, a także różnorodnych działań, których celem jest ich aktywizacja zawodowa w Polsce. Jak wyjaśniono na oficjalnej stronie prezydenta - “w Centrum RiO przewidziano m.in. odrębną przestrzeń oraz opiekę dla najmłodszych, podczas gdy ich mamy uczestniczą w bezpłatnych kursach z języka polskiego i angielskiego organizowanych na terenie ośrodka, kursach przysposabiających do pracy czy szkoleniach uzupełniających”.

Podczas spotkania uczestnicy poruszyli temat opieki psychologicznej dla rodzin z Ukrainy. Omenaa Mensah przedstawiła Pierwszej Damie i Jackowi Siewierze plany fundacji na najbliższą przyszłość oraz opowiedziała o dotychczasowym funkcjonowaniu ośrodka. 

W trakcie rozmowy podjęto również temat wsparcia psychologicznego dla dzieci polskich i ukraińskich, młodych ludzi w kryzysie, bądź pochodzących z patologicznych środowisk, a także o programach skierowanych do wychowanków opuszczających polskie domy dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: Agata Duda nauczycielką klubu seniora. Szkoliła seniorów z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Sonda
Czy Agata Duda dużo pracuje?
Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski, Jan Strzeżek [12.07.2022]