Michał Dworczyk

i

Autor: Piotr Molęcki/East News

Afera na całą Polskę. Tajny kanał z rzekomymi mailami Dworczyka powraca niczym boomerang

2021-07-16 12:33

W czwartek wieczorem kanał na komunikatorze Telegram o nazwie "Poufna Rozmowa" została usunięta po interwencji rządu. Okazuje się jednak, że twórcy powracają, tym razem z kanałem o nazwie "Poufna" i kontynuują publikowanie materiałów, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. Afera nie ma końca, mimo sprzeciwu obozu rządzącego. Można odnieść nawet wrażenie, że się rozkręca.

"Poufna Rozmowa" powróciła niespodziewanie na komunikator o nazwie Telegram. Mimo prób zablokowania publikacji rzekomej prywatnej korespondencji Michała Dworczyka, twórcy nie odpuścili. Nowy kanał nosi nazwę "Poufna", a użytkownicy kontynuują to, co rozpoczęli. Jak się okazuję, w walkę z poprzednim kanałem było zaangażowanych kilka departamentów w KPRM. Jednemu z pracowników udało skontaktować się bezpośrednio z Telegramem. 

- Można powiedzieć, że w pewnym momencie Telegram został uświadomiony, że dalsze utrzymywanie tych dwóch kanałów może zagrozić istnieniu samego Telegrama, a KPRM dysponuje instrumentami, które pomogą to wyegzekwować - miała zdradzić osoba zaangażowana w blokadę kanału w rozmowie z Wirtualną Polską.

Na nowej odsłonie "Poufnej" zamieszczono 16 lipca następującą wiadomość: 

"Drodzy przyjaciele, niestety rządowi PiS (Kaczyńskiemu, Morawieckiemu, Dworczykowi itpi in.) się nie podobało, że mieliśmy okazję mówić prawdę".

Tata Maty demaskuje kłamstwa PiS