Adrian Zandberg

i

Autor: SUPER EXPRESS Adrian Zandberg

Mocne słowa

Adrian Zandberg wprost: „Nikt nie chciał Giertycha”

2023-08-18 10:21

Jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg odniósł się do sprawy Romana Giertycha, który chciał startować w wyborach do Senatu. Ta kandydatura wzbudzała wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród polityków Lewicy. Teraz lider ugrupowania dosadnie podsumował całe zajście.

Roman Giertych wielu zaskoczył swoją decyzją o chęci startu w wyborach senackich. Opozycja nie ukrywała, ze porozumiała się w ramach paktu senackiego , który zakładał, ze nie będą wystawiać przeciwko sobie kandydatów. Kandydatura Romana Giertycha z kolei nie dawała gwarancji uniknięcia takiej rywalizacji.

Teraz na temat tej sprawy wypowiedział się Adrian Zandberg, który wprost ocenił Romana Giertycha.

- Romana Giertycha nikt ostatecznie nie zgłosił – stwierdził w RMF FM. Na stwierdzenie, że ten jest blisko ze środowiskiem PO, lider Lewicy odparł bez wahania. – Jest kształt ram paktu senackiego, który został ustalony, został podany, jest publicznie dostępny, widać go na tych listach, tylko go nie ma – powiedział Adrian Zandberg.

Polityk Lewicy został zapytany także, dlaczego ostatecznie nie poparli kandydatury Romana Giertycha. Ten zaś stwierdził, ze ostatecznie nikt nie chciał poprzeć mecenasa.

- Dosyć jasno komunikowaliśmy, jaka jest nasza ocena postaci pana mecenasa Giertycha i dlaczego, naszym zdaniem, jest raczej niekompatybilny z projektem paktu senackiego. Chciałem zwrócić uwagę, ze wśród jego przyjaciół, czyli polityków PO, ale też Trzeciej Drogi, którzy tak ciepło się o nim wypowiadali, ostatecznie też nikt nie zdecydował się na to, żeby go zgłosić. To raczej, mówiąc otwarcie, nie był przypadek – ocenił.

Sonda
Weźmiesz udział w wyborach?
Adrian Zandberg: "Propozycja, którą mamy, nie jest propozycją rewolucyjną, ale reformistyczną" [Raport Walczaka]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany