Antoni Macierewicz

i

Autor: PIOTR BLAWICKI/SUPER EXPRESS Macierewicz od 2013 roku jest wiceprezesem PiS.

Im drożyzna niestraszna!

420 tys. zł dla fundacji z Macierewiczem w zarządzie! Nie chodzi o podkomisję smoleńską

2022-10-05 10:00

Antoni Macierewicz jest kojarzony głównie z przewodzeniem podkomisji smoleńskiej. Tymczasem niewiele osób wie, że polityk jest także członkiem zarządu Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego, która otrzymała ogromną dotację.

Antoni Macierewicz i Piotr Naimski są członkami zarządu wspomnianej fundacji, a jej prezesem jest Justyna Błażejowska, historyczka z Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Ma na swoim koncie redakcję pośmiertnie wydanych wspomnień Jana Olszewskiego, jest także współautorką książki o Antonim Macierewiczu pod tytułem „Niepodległość ma jeden kształt”. Według statutu Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego, jej celem jest ochrona spuścizny po zmarłym oraz popularyzowanie jego dorobku. Jak udało się ustalić Wirtualnej Polsce, fundacja dostała w 2021 roku 420 tysięcy zł na wsparcie procesu rozwoju z Narodowego Instytutu Wolności, powołanego przez PiS. Fundusze z grantów NIW dostało 94 organizacji, na które łącznie przeznaczono 37 milionów złotych. Jak zauważa portal, najwięcej z nich ma związek ze środowiskami prawicowymi, jak na przykład Maciej Świrski, Ewa Stankiewicz czy Zdzisław Krasnodębski. WP zauważa jednak, ze ciężko znaleźć jakiekolwiek ślady działalności Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego, a na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku można znaleźć rozmaite treści, także te dotyczące katastrofy smoleńskiej. Jak czytamy w materiale Wirtualnej Polski, "zapytaliśmy Justynę Błażejowską, jakie działania podejmowała dotąd FAJO i na co konkretnie przeznaczy grant NIW. Do czasu publikacji tego tekstu nie dostaliśmy jednak odpowiedzi".

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYC, JAK ANTONI MACIEREWICZ DOSTAJE ORDER ORŁA BIAŁEGO

Sonda
Lubisz Antoniego Macierewicza?
Tomasz Trela: Macierewicz jest ostro pogrzany

Już nawet rząd nie ukrywa, że inflacja wzrośnie JESZCZE BARDZIEJ?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Duże ryzyko wzrostu inflacji z początkiem roku. Chcemy ZAMROZIĆ ceny energii - A.Soboń [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany