Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Dziwna sprawa

189 policjantów i 60 pojazdów do ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Adam Szłapka nie odpuści

2022-10-06 15:30

Jarosław Kaczyński 23 lipca udał się na spotkanie z wyborcami do Kórnika. W mieście zjawiło się mnóstwo pojazdów oraz funkcjonariuszy, tak jak gdyby pojawiła się tam chociaż 1/3 posłów. Znalazły się nawet patrole konne. Adam Szłapka napisał pismo z pytaniem do KWP o powód, dla jakiego do akcji została zaangażowana aż tak ogromna ilość policjantów. Otrzymał odpowiedź.

Skąd taka ilość policji i pojazdów?

Adam Szłapka zarówno tak samo jak senator Krzysztof Brejza oraz posłanka Maria Janyska wystosował pismo KWP. Spytał o powody i wyszczególnienie ich w związku z zaangażowaniem tak ogromnej ilości pojazdów i policjantów w zwykłą wizytę Jarosława Kaczyńskiego w jednym powiecie. Początkowo Szłapka uzyskał odpowiedź z przedstawionym wyjaśnieniem, jakoby zastosowane miały być "środki adekwatne do mogących wystąpić zagrożeń”. 13 września zostało skierowane pismo ponowne o udostępnienie konkretnych danych. W dokumencie przedstawiono długą treść, konkretnie wymieniając ilu zostało zaangażowanych ludzi w ochronę Jarosława Kaczyńskiego. "Jeden dzień, jeden powiat, jeden poseł i 189 policjantów i 60 pojazdów! Taka jest skala ochrony Jarosława Kaczyńskiego 23 lipca w Powiecie Poznańskim! Niewiarygodne" - napisał Szłapka na Twitterze. Na Twitterze Nowoczesnej pojawiło się także krótkie nagranie senatora Brejzy i posła Szłapki. "Wiemy ilu funkcjonariuszy chroni posła Kaczyńskiego. @adamSzlapkadowiedział się, że na spotkaniu w powiecie poznańskim, w Kórniku, Kaczyńskiego ochraniało prawie 200 policjantów i 60 pojazdów! "To jest armia wykorzystywana dla partyjnych celów do ochrony jednego człowieka!" - podpisano.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają