Glapiński potroił pensję Martynie Wojciechowskiej

i

Autor: Piotr Guzik / Forum

Zmiany w NBP! Martyna Wojciechowska obcięła sobie pensję

2019-03-14 6:30

Cała Polska słyszała o olbrzymiej pensji Martyny Wojciechowskiej (39 l.) w Narodowym Banku Polskim. Okazuje się, że nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem. Jej zasadnicze wynagrodzenie wynosi od marca 23 100 zł.

Kilka tygodni temu ujawniono zarobki dyrektorów NBP w 2018 roku. Na czele tej listy znajdowała się dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji. Średnie zarobki Martyny Wojciechowskiej w 2018 roku (wliczając w to m.in. premie, nagrody, dodatkowe wynagrodzenie roczne) to 49,5 tys. zł miesięcznie. „Super Express” ustalił, że jej wynagrodzenie zasadnicze w 2018 roku wynosiło 26 500 zł. Była to najwyższa dyrektorska pensja.

Od marca Martyna Wojciechowska zarabia 23 100 zł. - Sama wystąpiła o obniżenie pensji. Nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem – twierdzi nasz informator.

Przypomnijmy, że kilka dni temu prezes NBP tłumaczył zarobki w swojej instytucji. - Wysokie wynagrodzenia w bankach centralnych są czymś normalnym. Wszystko, co się ostatnio działo wokół NBP, jest oparte na jednym nieporozumieniu, w którym zarobki w banku centralnym powinny być takie, jak w innych instytucjach państwowych. A tylko porównywanie z bankami komercyjnymi ma sens – przekonywał prezes Adam Glapiński (69 l.). - Wysokie wynagrodzenia w bankach centralnych są czymś normalnym, są regułą. W każdym normalnym kraju jest tak, że pensja prezesa banku centralnego jest wyższa niż pensja prezydenta czy premiera – podsumował.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE