Krzysztof Sobolewski i Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE

W Zjednoczonej Prawicy znowu iskrzy

Ostro na linii PiS-Suwerenna Polska. Współpracownik Kaczyńskiego ostrzega

2023-05-11 4:57

Krzysztof Sobolewski (45 l.) sekretarz generalny PiS ostrzega koalicjantów z Suwerennej Polski. - Każda licytacja ma swoje granice i trzeba uważać, żeby nie przelicytować – podkreśla jeden z najbliższych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (74 l.). Wewnątrz Zjednoczonej prawicy rośnie napięcie, a partia Zbigniewa Ziobry (53 l.) cały czas przygotowuje się do samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych.

Kierownictwu PiS zależy na odzyskaniu kontroli nad sejmową Komisją Sprawiedliwości. W tym celu chciano zamienić 4 posłów Suwerennej Polski na polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. Roszadę zablokowała niecodzienna koalicja ziobrystów z opozycją. To kolejny już, w ostatnim czasie, sygnał, że w Zjednoczonej Prawicy buzuje. Ciągle nie zapadła decyzja o wspólnym starcie w wyborach, a Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS nie ma wątpliwości, że postawa Suwerennej Polski, to właśnie budowanie pozycji przed negocjacjami na temat wyborczej koalicji. – Każda licytacja ma swoje granice i trzeba uważać, żeby nie przelicytować. Jeżeli patrzy się nieuważnie na karty, to może się wydarzyć – zdaje się ostrzegać ziobrystów Sobolewski. Tymczasem Michał Wójcik (52 l.) z Suwerennej Polski, stara się łagodzić, niepotrzebne - jego zdaniem - napięcie - Nie kłóćmy się, brak wspólnej listy będzie oznaczać dojście do władzy Donalda Tuska (66 l.), a tego przecież nie chcemy - podkreśla minister w KPRM.

Polecamy rozmowę wideo z ministrem Łukaszem Schreiberem, także na temat relacji w Zjednoczonej Prawicy. Poniżej test wiedzy o polskim Sejmie i Senacie. Sprawdź, czy jesteś politycznym ekspertem.

SCHREIBER: ZIOBRYŚCI SA W SEJMIE TYLKO DLATEGO, ŻE STARTOWALI Z LIST PIS

QUIZ. Co wiesz o polskim Sejmie i Senacie? Zdobędziesz chociaż 4 pkt?

Pytanie 1 z 10
W poselskich ławach zasiada ... posłów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany