Tadeusz Cymański

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News Tadeusz Cymański

Skąd taka decyzja?

Ziobro traci posła. "Nie jest to żadnym zaskoczeniem"

2023-06-15 13:22

Wybory coraz bliżej, a tymczasem Prawo i Sprawiedliwość jeszcze przed wakacjami może pochwalić się transferem. Do grona polityków rządzącego ugrupowania już wkrótce ma dołączyć Tadeusz Cymański, do tej pory związany z Suwerenną Polską.

Tadeusz Cymański, który do tej pory był jednym z kilkunastu posłów Suwerennej Polski, zmienia barwy polityczne. Nie przenosi się jednak zbyt daleko, ponieważ teraz będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. Sam o swojej decyzji opowiada dość nietypowo. - Mówię z największym szacunkiem o kolegach z Suwerennej Polski (...) Nie zmieniam frontu, zmieniam jedynie pozycje strzeleckie - stwierdził. Jak dodał, o swojej decyzji poinformował już Zbigniewa Ziobrę, a o swoich kolegach z partii mówi z największym szacunkiem. Jak ten transfer komentują pozostali politycy z partii ministra sprawiedliwości? 

- Pan poseł Cymański kierunek swojej działalności politycznej określił już kilkanaście dni temu, więc nie jesteśmy zaskoczeni; od wielu miesięcy sygnalizuje zresztą takie dość indywidualne podejście do niektórych spraw. Cieszymy się z wieloletniej współpracy w ramach jednej partii, ale to, co dzisiaj, nie jest żadnym zaskoczeniem - powiedział zapytany o te informacje Sebastian Kaleta.

W 2019 roku Tadeusz Cymański wystartował z 25 okręgu w Gdańsku. Zdobył wówczas 8019 głosów. 

Wieczory Express Tadeusz Cymański
Sonda
Kto jest lepszym politykiem: Ziobro czy Kaczyński?