ziobro tvn

i

Autor: Shutterstock, Piotr Grzybowski

Ziobro kontra TVN24

Ziobro przegrał z TVN24. Stacja nie musi publikować oświadczenia

2023-01-14 17:17

Sąd Najwyższy uznał, że TVN24 nie musi publikować oświadczenia Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości bronił się w nim przed oceną posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Sprawa dotyczyła tzw. rejestru pedofilów.

Spór Ziobry z TVN24

Wyrok w sprawie zapadł już 5 października, ale jego treść wraz z pisemnym uzasadnieniem dotarła dopiero 9 stycznia - informuje stacja. Zbigniew Ziobro chciał, by stacja zamieściła jego oświadczenie, które nazywał sprostowaniem ws. słów posłanki Nowej Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. W materiale przytoczono wypowiedź posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. "Procedowanie tej ustawy było tylko i wyłącznie pod publiczkę, aby pokazać obywatelom i obywatelkom, że my - Prawo i Sprawiedliwość, ja minister Ziobro - robię wszystko, aby ukarać najpodlejszych zbrodniarzy w Polsce. Tylko fakt jest faktem, że ominięto albo specjalnie ukryto księży-pedofilów" - oceniła polityk.

Minister Sprawiedliwości domagał się, by TVN24 zamieścił następujące oświadczenie: " Nieprawdą jest, jakoby w rejestrze pedofilów ominięto lub specjalnie ukryto księży. Wpis w rejestrze uzależniony jest od rodzaju popełnionego przestępstwa, a wykonywany zawód czy przynależność do grupy społecznej nie mają żadnego znaczenia". Sąd Najwyższy uznał jednak, że oświadczenie Ziobry w świetle prawa prasowego nie jest sprostowaniem, a więc stacja nie ma obowiązku go publikować. W styczniu TVN24 otrzymała wyrok z uzasadnieniem. "Wyrok ten jest ostateczny i definitywnie kończy prowadzony przez Ziobrę czteroletni spór z 'Czarno na białym'" - poinformowała stacja.

Sonda
Oglądasz "Dzień Dobry TVN"?
Demonstracja LEX TVN w Krakowie