Wołodymyr Zełenski

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com

Wojna na Ukrainie

Zełenski: sytuacja na froncie pod Bachmutem coraz trudniejsza

2023-02-27 22:26

Wojna na Ukrainie trwa już rok. Tymczasem okazuje się, że sytuacja na froncie pod Bachmutem stale robi się trudniejsza. O sytuacji na froncie powiadomił w poniedziałek w wieczornym wystąpieniu Wołodymyr Zełenski. Odnosząc się do kolejnego rosyjskiego ataku dronów, prezydent Ukrainy zaapelował o „przełamanie tabu na dostawy samolotów”.

Wojna na Ukrainie

„Szczególną uwagę (poświęcamy) sytuacji na wschodzie i, to jasne, w obwodzie donieckim. Na kierunku bachmuckim sytuacja stale robi się trudniejsza. Wróg bez przerwy niszczy wszystko, co można wykorzystywać do obrony naszych pozycji, umocnień i obrony” – powiedział Zełenski, którego wypowiedź przytacza PAP. Ukraińskich wojskowych pod Bachmutem nazwał „prawdziwymi bohaterami”. Prezydent Ukrainy nawiązał także do kolejnego rosyjskiego ataku dronów, który miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zginęli dwaj funkcjonariusze służby ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie chmielnickim, trzej zostali ranni. „Drugi dron zaatakował akurat wtedy, kiedy rozpoczęto gaszenie pożaru” – mówił Wołodymyr Zełenski. Ogółem udało się zestrzelić 11 z 14 dronów kamikadze.

 Zełenski walczy o samoloty

„Właśnie dlatego potrzebujemy i lotniczego komponentu obrony powietrznej - współczesnych samolotów bojowych, aby można było całe terytorium naszego kraju zabezpieczyć od rosyjskiego terroru. Obrona powietrzna jest pełna wtedy, gdy jej częścią składową są samoloty. Współczesne samoloty” – podkreślił ukraiński prezydent. „Będziemy w stanie w pełni bronić nieba, kiedy w naszych relacjach z partnerami zostanie zlikwidowane tabu, dotyczące lotnictwa” – zaznaczył Zełenski.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Express Biedrzyckiej - Jan PIEKŁO [27.02.2023]