Wołodymyr Zełenski

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com

Wojna na Ukrainie

Zachód naciska Zełenskiego, by zakończyć wojnę? Niepokojące doniesienia

2023-02-27 19:13

Za kulisami mówi się o ultimatum dla prezydenta Zełenskiego – donosi "Wall Street Journal". USA, Niemcy i Francja mają naciskać na Ukrainę. "Wall Street Journal" przekonuje, że państwa Zachodu "po cichu" stawiają Wołodymyrowi Zełenskiemu ultimatum w sprawie dostaw broni - alarmuje serwis dorzeczy.pl

Wojna na Ukrainie

"Oficjalnie Zachód zapowiada wspieranie Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne. Ale za kulisami mówi się o ultimatum dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Niemcy, Francja i USA za sprawą dostaw nowej broni chcą dać Ukrainie szansę na odzyskanie okupowanych terytoriów do jesieni. Jeśli kontrofensywa się nie powiedzie, wzrośnie presja na Kijów, by negocjował z Kremlem - podaje serwis dorzeczy.pl, powołując się na niemiecki "Bild",a tamten na ustalenia dziennika "Wall Street Journal".

Serwis zauważa, że całkiem niedawno "WSJ" informowało, że 8 lutego w Paryżu kanclerz Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron nakłaniali Wołodymyra Zełenskiego, żeby podjął negocjacje z Moskwą.

Tymczasem jak wspomina portal, w niedzielę 26 lutego 2023 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z ministrem spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej księciem Faisalem bin Farhanem Al Saudem. Polityk poparł pokojowy plan Ukrainy i zaoferował pakiet pomocy humanitarnej w wysokości 400 mln dolarów. Była to pierwsza oficjalna wizyta szefa dyplomacji Arabii Saudyjskiej na Ukrainie od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy tymi państwami.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany