Jan Ordyński

i

Autor: East News

Zaskakujące słowa publicysty o Trzaskowskim: Może być wybitny, jak kiedyś Kwaśniewski

2020-05-16 14:35

„Super Express”: – Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta RP z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską. To dobra decyzja? Jan Ordyński, wiceprzewodniczący Towarzystwa Dziennikarskiego: – Decyzja ta jest dobra, choć bardzo mocno spóźniona.

– Dlaczego?
– Wyraźnie widać było, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska sobie zupełnie nie radzi z kampanią. Dlatego wymiana kandydata była koniecznością.
– Rafał Trzaskowski ma szanse na wygraną, czy walczy jedynie o dobry wynik?
– Mam nadzieję, że zwycięży. Jeśli mu się to uda, to może być to prezydent wielki prezydent. Niczym Aleksander Kwaśniewski. Bo podobnie jak on doskonale zna świat, Europę, świetnie orientuje się we współczesnej polityce i ekonomii. Do tej pory mieliśmy dwóch polityków na miarę światową – Aleksandra Kwaśniewskiego i Donalda Tuska. Rafał Trzaskowski jest ich godnym następcą. To dobra wiadomość, że kandyduje.
– Czego zabrakło Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?
– Myślę, że nie można tego rozpatrywać w ten sposób. To bardzo miła i kulturalna osoba. Byłaby świetnym prezydentem, ale w normalnych, spokojnych czasach. Teraz czasy są trudne. Nie był to moment na tę kandydaturę.

Nasi Partnerzy polecają