Stanisław Żaryn

i

Autor: Piotr Molecki/East News Stanisław Żaryn

Polityka międzynarodowa

Żaryn ostro o rosyjskiej propagandzie: kolejne farmazony

2022-12-22 18:54

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że reakcja rosyjskiej propagandy na wizytę prezydenta Zełeńskiego w USA sugeruje, że Kreml widzi zagrożenie związane z rozmowami Zełeńskiego w Stanach Zjednoczonych. "Kreml uznał podróż prezydenta Ukrainy za "porażkę" jeszcze zanim wizyta się zaczęła" - napisał na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn w ostrych słowach ocenia działania Kreml

"Kreml uznał podróż prezydenta Ukrainy za "porażkę" jeszcze zanim wizyta się zaczęła" - napisał na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zwrócił uwagę, że rosyjska propaganda publikuje przy tej okazji narracje typowe dla działań Kremla, wymierzone w Ukrainę i Zachód. "Rosyjskie przekazy zawierają poniższe narracje: wizyta W. Zełeńskiego w USA to totalne fiasko; podróż dowodzi, że Waszyngton nie popiera UA w pełni; Zełeński nie otrzymał od USA broni, o którą prosił" - czytamy we wpisie Żaryna.

W kolejnym wymienia on inne motywy propagandystów. Przekonują oni, że Ukraina zostanie zdradzona przez Zachód, co sygnalizuje rzekome fiasko wizyty w Stanach. USA mają nie pozwolić się wciągnąć w próby eskalowania konfliktu. Zachód "ma dość" Zełeńskiego, a Waszyngton zrozumiał, że Zełeński nie jest im potrzebny - opisuje kremlowski przekaz Żaryn.

"Szybkość reakcji oraz emocjonalne, a nawet wulgarne komentarze autorów przekazów propagandowych wskazują, że Kreml widzi zagrożenie związane z prowadzonymi przez prezydenta Zełeńskiego rozmowami w USA" - napisał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Na Twitterze Żaryn odniósł się również do zarzutów dziennikarza Radia Zet Mariusza Gierszewskiego, że afera z granatnikiem komendanta policji doprowadziła do spadku zaufania do naszych służb i dlatego amerykańskie Secret Service przewożąc przez Polskę Wołodymyra Zełenskiego nie zwróciło się o pomoc do polskich służb i policji.

"Kolejne farmazony, obliczone na deprecjonowanie struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo RP" - skwitował Żaryn. Dodał, że wymiana informacji i poziom współdziałania między polskimi służbami i sojusznikami są intensywne jak nigdy i oparte na partnerskiej współpracy.

Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?

Skąd wiadomo, że wojna może potrwać bardzo długo?

Ekspert wyjaśnia. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany