Donald Tusk, Jan Paweł II

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express, ADAM JAGIELAK/SUPER EXPRESS

Szczęka opada

Zapytali o Tuska jego współpracownika. Porównał go Jana Pawła II?

2023-09-04 9:55

Lider PO Donald Tusk z pewnością jest jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie politycznej. Do tego wzbudza spore emocji u wielu zwolenników zarówno opozycji, jak i obecnego rządu. Gdy jego współpracownik usłyszał pytanie dotyczące byłego premiera, padła zaskakująca odpowiedź.

Donald Tusk obecnie stara się przekonać do siebie jak największą ilość wyborców. To może nie być łatwe biorąc pod uwagę, że część osób wciąż ma mu za złe opuszczenie Polski w celu zajęcia stanowiska w szeregach Unii Europejskiej.

„Jedynka” na katowickiej liście KO i wiceprzewodniczący PO Borys Budka był gościem programu „Gra o głosy”, w którym pytania mogą zadawać widzowie. Jeden z nich zapytała właśnie o wyjazd Donalda Tuska do Brukseli, a konkretnie czy czuje się oszukany przez lidera PO. Padłą zaskakująca odpowiedź.

- Czy jak Karol Wojtyła wyjeżdżał do Watykanu, to oszukał kogokolwiek? Znam kulisy, o których Donald Tusk opowiadał i to była wielka szansa dla Polski. To była absolutnie dobra decyzja – stwierdził Borys Budka.

Można odnieść wrażenie, że współpracownik byłego premiera porównał go do papieża Jana Pawła II, zauważając, że obaj opuścili kraj, by ostatecznie wpłynąć na jego korzyść. Takie słowa nie tylko mogły być zdumiewające, ale też na pewno nie wszystkim słuchaczom przypadły do gustu.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany