Bogdan Klich

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI Bogdan Klich

Pożegnał go wzruszajacymi słowami

Żałoba w rodzinie senatora Bogdana Klicha. Zmarł jego ukochany ojciec

2022-08-19 14:06

Senator Bogdan Klich przekazał smutne wieści: zmarł jego ukochany ojciec Adam Klich. Ojciec senatora był profesorem nauk technicznych i nauczyciel akademicki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Syn w pięknych słowach pożegnał zmarłego: - Człowiek o pięknym sercu i wielkiej mądrości. Odszedł na zawsze… - napisał w Internecie.

Senator Klich w żałobie. Pożegnał swego ojca, to był znany profesor

Senator Bogdan Klich, dawny minister obrony narodowej, kilka dni temu przekazał smutne wieści. W wieku 95 lat zmarł jego ukochany ojciec Adam Klich, znany w Krakowie profesor i nauczyciel akademicki. Adam Klich był absolwentem  Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 1954 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym AGH. Doktorat uzyskał w 1964 roku, zaś habilitację w 1967, profesorem nadzwyczajnym został w 1974, a tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 1984. Był prodziekanem Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych, dyrektorem Instytutu Maszyn Górniczych i Hutniczych, dyrektorem Instytutu Maszyn Górniczych w latach 1982–1999.

CZYTAJ: Smutne wieść z PSL. Nie żyje były poseł Stanisław Masternak

Groby rodziny Tuska i Kaczyńskiego. Ich wujowie byli znanymi artystami | Niezapomniani

Bogdan Klich powiadomił o śmierci ojca na Facebooku w dniu 12 sierpnia: - Odszedł mój Ojciec. Człowiek o pięknym sercu i wielkiej mądrości. Odszedł na zawsze…

Wsparcie od prezydenta Krakowa

Kondolencje pogrążonej w smutku rodzinie przekazał prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Prezydent umieścił je w prasie: - Panu Senatorowi Bogdanowi Klichowi wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Taty prof. Adama Klicha składa Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Senator Klich zaś przekazał, że pogrzeb jego ojca rozpocznie się w sobotę w Krakowie mszą świętą w kolegiacie św. Anny o godz. 10, a pochówek odbędzie się na cmentarzu w Wieliczce o godz. 13.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE