Stanisław Masternak

i

Autor: Polskie Stronnictwo Ludowe/FACEBOOK Stanisław Masternak

Żałoba u Ludowców

Smutne wieść z PSL. Nie żyje były poseł Stanisław Masternak

2022-08-17 9:44

Nie żyje działacz PSL Stanisław Masternak. Polityk był znanym samorządowcem z grona Ludowców w województwie świętokrzyskim. Masternak przez dwie kadencję zasiadał też w Sejmie jako poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarłego działacza w poruszających słowach pożegnał szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: - Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju - napisał polityk na Twitterze.

Śmierć Stanisława Masternaka wieloletniego działacza PSL

Nie żyje Stanisław Masternak wieloletni działacz PSL i były poseł z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, w czasie II i III kadencji Sejmu. Stanisław Masternak zmarł w wieku 76 lat. W 2006 roku Masternak objął funkcję starosty powiatu sandomierskiego, zajmował to stanowisko aż do 2014 roku. Był zasłużony dla lokalnej społeczności. O śmierci działacza i samorządowca powiadomił obecny starosta sandomierski Marcin Piwnik, który w mediach społecznościowych napisał: 

- Odszedł od nas na wieczną służbę... Kolega Stanisław Masternak.Był jednym z Największych wśród nas ludowców. Zapisał piękną kartę swojej działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym. Był Posłem II i III kadencji wybranym w okręgu tarnobrzeskim z list PSL. W latach 2006 - 2018 Starosta Powiatu Sandomierskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Sandomierzu. Wspaniały Szef oraz Człowiek. Oddany bezgranicznie w swojej działalności dlaZiemi Tarnobrzeskiej oraz Sandomierskiej. Dobry mąż, ojciec oraz dziadek. Kolego Starosto będzie nam Ciebie brakowało. Do zobaczenia Stasiu 😪. Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny. 

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko

Szef PSL Kosiniak-Kamysz żegna zmarłego Ludowca

Śmierć zasłużonego polityka PSL wstrząsnęła też szefem partii. Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał Ludowca wzruszającym wpisem na Twitterze: - Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju.

Sonda
Jak oceniasz sytuację polityczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE