Konferencja Mariana Banasia. Prezes NIK ujawnił szokujące informacje!

2021-10-18 11:53
Marian Banaś
Autor: screen youtube SEJM RP

Marian Banaś pojawił się ze swoim pełnomocnikiem, mecenasem Markiem Małeckim, na konferencji prasowej 18 października o 12:00 w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli. Podzielili się szokującymi ustaleniami w swojej sprawie. - Dysponuję oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań obciążających mnie i moją rodzinę - powiedział.

Marian Banaś publicznie powiedział, że osobom, które miały być namawiane do złożenia przeciwko niemu zeznań, oferowano opuszczenie aresztu tymczasowego i oczekiwanie na proces sądowy w domu. Ci, którzy się nie zgodzili, mieli spędzić w areszcie 2 lata. - W zamian za zwolnienie z tymczasowego aresztowania, od konkretnej osoby oczekiwano złożenia obciążających zeznań, mimo tego, że ta osoba nie ma żadnej negatywnej informacji na temat Banasia. To jest właśnie przekroczenie uprawnień. - uściślił mecenas w dalszej części konferencji.- Istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na podżeganiu do złożenia fałszywych zeznań, fałszywego oskarżania i zawiadomienia i niepopełnionych przestępstwach oraz tworzeniu fałszywych dowodów, co świadczy o przekraczaniu przez przedstawicieli polskich służb i prokuratury swoich uprawnień - powiedział mecenas Małecki. Zapowiedział też, że wystąpią o zabezpieczenie śladów, dowodów oraz przesłuchanie Mariana Banasia w charakterze świadka. - Banaś w dniu dzisiejszym wystąpi do marszałek Sejmu i wszystkich przewodniczących klubów i kół parlamentarnych z wnioskiem o powołane komisji śledczej do zbadania określonej sprawy - dodał pełnomocnik prezesa NIK. Jak przekazał, ze słów osób namawianych do składania fałszywych zeznań, mieli być namawiani przez osoby związane z prokuraturą i CBA.

Zobacz: Kiedy rekonstrukcja rządu? Wiadomo, co się może zmienić

W naszej galerii możesz zobaczyć, co robi Marian Banaś w wolnym czasie.

Sonda
Marian Banaś dobrze sprawuje funkcję prezesa NIK?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE