Abp. Marek Jędraszewski na Wawelu

i

Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Abp. Marek Jędraszewski na Wawelu

Awantura po wyroku

"Im wolno wszystko, katolikom nic. Obrzydliwe". Biograf Kaczyńskiego oburzony!

2022-12-15 16:47

Na ten wyrok czekali nie tylko katolicy. W końcu jest decyzja! Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy wyrok poznańskiego sądu rejonowego uniewinniający Marka M., który był oskarżony m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego. Wyrok jest już prawomocny. Oburzenia decyzją sądu nie kryje Michał Karnowski, znany prawicowy publicysta, biograf Lecha Kaczyńskiego i współautor wywiadu-rzeki z braćmi Kaczyńskimi.

Symulacja poderżnięcia gardła i sztuczna krew. To reakcja na słowa Jędraszewskiego?

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2019 roku. W trakcie wyborów Mr Gay Poland w Poznaniu Marek M. wystąpił z dmuchaną lalką, która miała doczepione do głowy zdjęcie metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Ustalenia prokuratury były przerażające. Miało z nich wynikać, że mężczyzna symulował podcięcie nożem gardła arcybiskupa. W swoim skandalicznym happeningu miał także wykorzystać sztuczną krew. Proces ruszył w maju 2021 roku. Marek M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Twierdził, że występ nie miał nawoływać do zabójstwa, tylko "miał uwypuklić problem" dotyczący wypowiedzi Marka Jędraszewskiego. o zagrożeniu "tęczową zarazą".

Sąd uznał, że nie ma dowodów na to, że mężczyzna, wzywał do zabójstwa Jędraszewskiego

- Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił kontrowersyjny arcybiskup w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. U uzasadnieniu wyroku uniewinniającego sędzia Mariusz Sygrela podkreślił, że "nie ma żadnego dowodu, że oskarżony wzywał obecnych na sali po popełnienia zbrodni zabójstwa". Wyrok najwyraźniej nie spodobał się  publicyście i dziennikarzowi Michałowi Karnowskiemu, który zasłynął m.in. z napisania biografii Lecha Kaczyńskiego. - Im wolno wszystko, katolikom nic. Obrzydliwe - ocenił krótko.

Awantura w Sejmie. Posłanka Lewicy zaatakowała Kaczyńskiego