Pawłowicz się przyznała. Tym zapunktuje u Kaczyńskiego!

i

Autor: Stanisław Kowalczuk/East News Pawłowicz się przyznała. Tym zapunktuje u Kaczyńskiego!

Kłopotliwe nagranie z Pawłowicz. Gigantyczny problem Kaczyńskiego. Rujnuje cały PRZEKAZ

2020-04-08 12:37

PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim forsują możliwość głosowania korespondencyjnego w majowych wyborach prezydenckich. A co na temat formy takiego głosowania sądziła była posłanka PiS, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz? Ostro krytykowała z sejmowej mównicy korespondencyjne głosowanie! Słowa Pawłowicz rujnują cały przekaz Kaczyńskiemu.

- Głosowanie korespondencyjne zwykle poprzedzone jest udostępnieniem pakietu wyborczego, co oczywiście stworzy na pewno zjawisko handlu tymi pakietami, głosami i groźbę skupowania, nawet w dużych ilościach, co w Polsce jest bardzo realne – grzmiała z sejmowej mównicy w 2013 roku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. I stwierdzała, że takie głosowanie to „bardzo istotny problem konstytucyjności”. „ Projekt jest bardzo niebezpieczny, dlatego że narusza podstawowe standardy i wartości dotyczące wyborów, a przede wszystkim konstytucyjną zasadę bezpośredniości wyborów oraz zasadę tajności wyborów, tworząc bardzo realne zagrożenie odtajnienia głosu w drodze do wyborczego pudła i zagrożenie sfałszowania w tym czasie głosu – ostrzegała dalej Pawłowicz. 

Jak wiadomo, dziś PiS uparł się na właśnie taki model głosowania w majowych wyborach prezydenckich. Opozycja już wytknęła władzy i samej Pawłowicz jej słowa z 2013 roku. „Uwaga! Sędzia TK alarmuje i przestrzega przed korupcją i groźbą handlu głosami co może zaważyć na wyniku wyborów” - napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski. „Co posłanka Krystyna Pawłowicz, dziś sędzia TK myśli o wyborach korespondencyjnych. Warto posłuchać” - napisał z kolei na Twitterze poseł KO Piotr Borys. Jedno jest pewne: Kaczyńskiemu do śmiechu na pewno nie jest!

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Gawkowski (Super Raport)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany