Tak Jarosław Kaczyński spędza wakacje

i

Autor: twitter.com/jbrudzinski

wybory w Polsce

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS! Takie poparcie naprawdę ma władza. Co na to Kaczyński?!

2023-08-10 18:36

Wyciekły wewnętrzne sondaże, które są zamawiane przez Prawo i Sprawiedliwość. Wiadomo, na jakim poziomie poparcie ma partia władzy na zaledwie dwa miesiące przed wyborami do Sejmu i Senatu. Wyniki sondaży mogą cieszyć prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października, partie zaczynają zgłaszać swoje komitety wyborcze do PKW i szykować listy wyborcze. Na zaledwie dwa miesiące przed wyborami zamawiają też sondaże. Onet donosi o najnowszych sondażach wewnętrznych PiS. Co z nich wynika? Zgodnie z sondażami wewnętrznymi zamawianymi przez Prawo i Sprawiedliwość, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na blisko 40 proc. poparcia: - Według wewnętrznych badań zamawianych przez partię władzy — które widział Onet — na PiS ma chcieć głosować 37-38 proc. wyborców, a to może oznaczać, że partia Kaczyńskiego zbliża się do granicy 40 proc. poparcia - czytamy na Onet.

SPRAWDŹ: Ministrowie prezydenta Andrzeja Dudy trafią na listy PiS! Ujawniamy nazwiska

Tymczasem z sondaży, które pojawiają się w mediach na PiS chciałoby głosować około 33- 35 proc. wyborców. Wystarczy wspomnieć sondaż dla Wp.pl opublikowany niedawno. Przypomnijmy, że w wyborach 2019 Zjednoczona Prawica uzyskała wynik: 43,59 proc. głosów, druga była Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc., a kolejne miejsca zajęły: SLD uzyskujący 12,56 proc., następnie PSL-Koalicja Polska z wynikiem 8,55 proc., zaś Konfederacja zdobyła 6,81 proc.

Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - Dominika DŁUGOSZ, Jarosław KUISZ, Łukasz WARZECHA - Runda 3
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany