Kupił ziemię
W latach 80. Andrzej Lepper nabył ziemię i zaczął jej uprawę. Po kilku latach wszystko zaczęło przynosić niesamowite zyski, a on sam stał się rolnikiem na medal.
Stał się skandalistą w nowym ustroju po 1989 roku
W latach 90. sytuacja polskich rolników nie należała do najłatwiejszych. Zostały przede wszystkim zlikwidowane PGR-y, bo przecież weszła w życie gospodarka wolnorynkowa. Reformy Leszka Balcerowicza przyniosły spirale kredytowe dla wielu rolników. W Darłowie finalnie zwołano Wojewódzki Komitet Samoobrony Rolników, a przewodniczył mu nikt inny, jak sam Andrzej Lepper. Tak można rzec rozpoczęła się jego kariera. Pierwsze głośne wydarzenie z jego udziałem miało miejsce w 1992 roku, gdy to Samoobrona okupować zaczęła budynek ministra rolnictwa, a interweniował sam Lech Wałęsa.
Protesty
W 1998 roku rozpoczęła się fala protestów ws. importu zboża. Rolnicy wyszli na ulicę, a o Andrzeju Lepperze było coraz głośniej. Wszyscy wróżyli mu karierę polityczną, bo potrafił jednać tłumy.
Wybory, wybory
Po dziesięciu latach w 2001 roku Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej znalazła się w Sejmie, a Andrzej Lepper przez chwilę piastował nawet funkcję wicemarszałka IV kadencji Sejmu. Kontrowersyjne działania po dziesięciu latach przyniosły jednak efekt. W wyborach parlamentarnych w 2001 r. Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej weszła do Sejmu, uzyskując 10,2 proc. głosów. Na krótki czas Andrzej Lepper został nawet wicemarszałkiem IV kadencji Sejmu.
W 2005 nastąpił przełom
W 2005 roku Andrzej Lepper został wicepremierem i ministrem rolnictwa, a Samoobrona zaraz po PiS i LPR była trzecią najmocniejszą partią.
Praca za seks, czy seks za pracę?
Andrzej Lepper w V kadencji Sejmu niestety przez cały czas uczestniczył w największych aferach. Głośno było 4 grudnia 2006 roku, kiedy to w "Gazecie Wyborczej" w publikacji dziennikarza Marcina Kąckiego "Praca za seks z Samoobronie" oskarżono Leppera i Łyżwińskiego o molestowanie. Wówczas Aneta Krawczyk wiceprzewodnicząca w regionie łódzkim zarzuciła obu politykom nakłanianie do seksu za angaż do pracy w biurze poselskim. Lepper oskarżony był nawet o ojcostwo, ale DNA ostatecznie wykluczyły taką ewentualność.Niestety łatka przemocowca seksualnego przylgnęła do Leppera na stałe, a jakiś czas później w "Newsweeku" pojawił się kolejny dość plugawy artykuł. Autorka pt. "Od rządu do nierządu" stwierdziła, że "na samo wspomnienie Andrzeja Leppera prostytutki dostają gęsiej skórki, a lider Samoobrony jest najbardziej znienawidzonym klientem warszawskich agencji towarzyskich".Pozycja Leppera zaczęła być coraz słabsza wokół tych pomówień. W trakcie procesu polityk zmarł. Warto wspomnieć, że nigdy nie doszło do prawomocnego skazania lidera "Samoobrony".
Poniżej galeria zdjęć, jak mieszkał Andrzej Lepper w latach 90. Luksus aż bije po oczach