Niemcy wstrzymują certyfikację Nord Stream 2! To pierwszy konkretny krok

i

Autor: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Wstrzymali Nord Stream 2, nikt się nie spodziewał! Co teraz z dostawą gazu do Europy?

2022-02-22 13:36

Rząd Niemiec wstrzymuje do odwołania proces zatwierdzania rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2 - poinformował we wtorek kanclerz Olaf Scholz. Jednocześnie niemiecki rząd wciąż obstaje przy odmowie dostaw broni do Ukrainy.

Mimo wcześniejszych uników dotyczących kwestii odpowiedzi Niemiec na rosyjską agresję na Ukrainę, postanowiono postawić odważny krok. Jak poinformował we wtorek niemiecki kanclerz Olaf Scholz, certyfikacja Nord Stream 2 została wstrzymana z powodu ostatnich działań Rosji.

Oznacza to uniemożliwienie uruchomienia nowej nitki gazociągu łączącego Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: STAŁO SIĘ, Rosja ruszyła na Ukrainę! Orędzie Putina mówi WSZYSTKO. Co teraz!?

- Należy respektować integralność i suwerenność każdego kraju oraz niezmienność granic. Rosja nie ma żadnego poparcia społeczności międzynarodowej dla swoich działań - podkreślił Scholz.

Scholz stwierdził, że decyzja o uznaniu niepodległości samozwańczych "republik ludowych" w Doniecku i Ługańsku narusza prawo międzynarodowe i porozumienie mińskie. Działania prezydenta Rosji stoją w sprzeczności z Kartą Narodów Zjednoczonych oraz zrywają "ze wszystkimi porozumieniami prawa międzynarodowego, które kraj ten zawarł w ciągu ostatnich 50 lat".

Nord Stream 2 bez certyfikatu nie ruszy

Scholz zwrócił się do Ministerstwa Gospodarki o podjęcie niezbędnych kroków administracyjnych, aby zablokować możliwość otrzymania certyfikatu na gazociąg. Bez tego, Nord Stream 2 nie może zostać uruchomiony.

Dostawa gazu do Europy na razie będzie musiała się odbywać istniejącymi już drogami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Powrót obowiązkowego poboru do wojska? Błaszczak przedstawił KONKRETNE plany działań!

Super Raport 22.02 (Goście: gen. Waldemar Skrzypczak oraz Paweł Kowal - KO) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty
Sonda
Czy Polacy mogą pomóc Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE