Andrzej Duda

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe BBN wypowiedziało się na temat Prezydenta RP i rosyjskiej rakiety

Chodzi o lex Tusk

Wspaniałe wieści dla Dudy. Padła ważna zapowiedź

2023-06-13 8:57

Andrzej Duda po podpisaniu ustawy lex Tusk, złożył jej nowelizację. Już teraz wiadomo, że zmianę przepisów poprze Prawo i Sprawiedliwość. - Co do zasady, tak, będziemy za tą nowelizacją - powiedział Rafał Bochenek, rzecznik partii. Lex Tusk to komisja ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce.

Powołanie komisji, która ma zbadać rosyjskie wpływy w Polsce, wywołała falę oburzenia po stronie opozycji. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, komisja to nic innego jak próba "polowania" na Donalda Tuska. Swoje niezadowolenie z uchwalonych przepisów wyraziła Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone. Co ciekawe, Andrzej Duda najpierw podpisał ustawę powołujacą komisję, a potem zaproponował jej nowelizację. Teraz wiadomo, że pomysł prezydenta zyskał poparcie wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Polacy mają prawo wiedzieć, jakie były kuluary decyzji, które miały wpływ na bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Polacy mają prawo znać okoliczności podejmowania tychże właśnie decyzji. I temu ma służyć właśnie ta komisja - powiedział Rafał Bochenek, rzecznik partii. Jak dodał, jego ugrupowanie, co do zasady, będzie za nowelizacją.

Komisja ma analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki.

Szydło ostro w PE w czasie debaty o Lex Tusk. "Wstyd Sikorski! Wstyd!"
Sonda
Czy ustawa ds. komisji badania rosyjskich wpływów w Polsce ma wyeliminować Donalda Tuska z wyborów?