Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin

i

Autor: Piotr Grzybowski, Forum Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin

Wiemy, kiedy Kaczyński pozbędzie się Gowina. Tajny plan

2021-07-15 13:55

Jarosław Kaczyński (72 l.) już na jesieni może pozbyć się wicepremiera Jarosława Gowina (60 l.) z rządu! Z kolei posłowie Porozumienia, którzy zgłosiliby akces do PiS i zastrzegli lojalność prezesowi, mieliby dostać gwarancję startu z list PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych. A te mogą odbyć się już wiosną 2022 roku. - Mamy głosy Kukiza i jego posłów, mamy Bielana i jego partię plus tych, którzy jeszcze do nas przejdą. Jesteśmy spokojni o większość, więc Gowina mieć nie musimy - mówi nam ważny polityk PiS.

Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby uzyskać stabilną, sejmową większość. Wszystko po tym, jak od wielu tygodni jeden z koalicjantów, czyli Porozumienie Jarosława Gowina buntuje się przeciwko programowi rządu. Ostatnio to choćby Polski Ład i niezgoda Gowina na podwyżki podatków dla przedsiębiorców. - Kaczyński ma dość ciągłych przepychanek z Gowinem dlatego budujemy stabilną, sejmową większość w czym ogromny udział ma Adam Bielan (47 l.) z Partii Republikańskiej – nawiązuje do ostatnich kilku powrotów na łono PiS ważny polityk z otoczenia prezesa. Inny ważny polityk PIS dodaje: - Mamy głosy Kukiza i jego posłów, mamy Bielana i jego partię plus tych, którzy jeszcze do nas przejdą. Jesteśmy spokojni o większość, więc Gowina mieć nie musimy.

Z kolei poseł PiS Marek Ast (63 l.) przyznaje, że dochodzi do spięć w koalicji, co jest wpisane w rządzenie z innymi partiami.- Jest różnica zdań między nami a Porozumieniem na różne tematy, każdy ma w koalicji swoje ambicje, realizuje swoje cele. Mam przy tym nadzieję, że nasza koalicja z Gowinem będzie utrzymana – zaznacza z kolei poseł PiS Marek Ast. Eksperci nie mają jednak złudzeń, że Kaczyński przy najbliższej okazji może pozbyć się Gowina z rządu.- Nie można pogodzić Gowina z Kaczyńskim. Gowin jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy. Wprowadza on brak stabilizacji i przewidywalności. Poza tym został wykopany już dawno między Gowinem a Kaczyńskim topór wojenny. Gowin musi przewidywać, że jego rozstanie z ZP może być bliskie - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (74 l.), politolog. 

NIE PRZEGAP: Złe wieści dla Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż pokazuje, że nie ma się z czego cieszyć. Wyniki są miażdżące!

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Albo zmienimy prawo albo wychodzimy z UE
Sonda
Czy Jarosław Gowin powinien opuścić rząd PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE