SEJM

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI/Super Express

POSŁOM ZIMA NIE STRASZNA

Wiemy, ile będzie kosztowało ogrzewanie Sejmu. Potężna kwota

2022-08-06 5:20

W 2020 r. na ogrzewanie Sejmu wydano niewiele ponad 6 mln zł z pieniędzy podatników. Na przyszły rok zaplanowano prawie trzy razy więcej. Tak wynika z projektu budżetu Kancelarii Sejmu. „Super Express” dotarł do projektu wydatków na 2023 r. sporządzonego przez Biuro Finansowe Kancelarii Sejmu.

Wiemy, ile w 2023 roku wydadzą na ogrzewanie posłów

Dotarliśmy do projektu wydatków na 2023 r. sporządzonego przez Biuro Finansowe Kancelarii Sejmu. - Rosną planowane wydatki na: energię elektryczną, cieplną, wodę, sprzęt i materiały eksploatacyjne oraz paliwo w związku z podwyżką cen, (...) służbowe podróże krajowe z uwagi na na rosnące ceny biletów i noclegów; zakup żywności na potrzeby gastronomii w związku z podwyżką cen; zakwaterowanie posłów na terenie Warszawy – czytamy w dokumencie.

Gigantyczna kwota na energię i ciepło Sejm

W związku z drożyzną na energię i ciepło Sejm planuje wydać w przyszłym roku aż 16 mln 785 tys. zł. W wynikach kontroli NIK za wykonanie budżetu państwa w 2020 r. wyczytamy że wówczas Kancelaria Sejmu wydała na energię 6,3 mln zł. To oznacza, że teraz wydatki wzrosną prawie trzykrotnie! Kancelaria Sejmu nie odpowiedziała na nasze pytania, ile wynosi szacunkowa kwota za energię na cały rok 2022 r. ani ile wydano w 2021 r.

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy

Pewne jest, że w czasie obrad nie zmarzną ani marszałek Elżbieta Witek (65 l.), ani żaden ze zwykłych posłów. Co innego zwykli Polacy. Oni wciąż nie wiedzą, czy będą mieli opał i pieniądze na jego zakup. – Niedobór samego węgla może wynieść 3–4 mln ton, co spowoduje, że tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone – mówi nam Bogusław Ziętek (58 l.), ekspert górnictwa z Wolnego Związku Zawodowego Sierpień '80. Rząd uspokaja, że węgla nie zabraknie. 

CZYTAJ: Rząd podjął decyzję: będzie 3 tys. zł na pellet i 2 tys. zł na olej opałowy

Sonda
Czy posłowie mają za dużo wolnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE