Konwencja PiS

i

Autor: Radosław Nawrocki

Wyboru w Polsce

Wielkie zmiany w PiS! Zdecydowali się na to w ostatni momencie. Chodzi o konwencję 24.06

2023-06-20 7:34

Na najbliższą sobotę 24 czerwca w Łodzi zaplanowano konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapowiadał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, podczas wydarzenia miały zostać przedstawione kolejne propozycje wyborcze. Jednak na dosłownie kilka dni przed wydarzeniem, nowy szef sztabu wyborczego PiS, czyli Joachim Brudziński ogłosił zupełnie nowe miejsce spotkania. Wielu widzi w tym nieprzypadkowy wybór. Chodzi o Dolny Śląsk.

Na kilka dni przed konwencją PiS nastąpiły wielkie zmiany! Ogłosił je nowy szef sztabu wyborczego 

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, która miała być kolejnym ważnym wydarzeniem w przedwyborczym wyścigu zaplanowana została na ostatni weekend czerwca, a konkretnie na 24.06. Miejscem spotkania miała być Łódź, o czym informowano. Jednak tuż na ostatniej prostej przed konwencją ogłoszono wielkie zmiany. -  PiS zawsze jest blisko ludzkich spraw i blisko problemów Polaków. Dlatego odpowiadając na zaproszenie mieszkańców Dolnego Śląska sztab postanowił o zmianie formuły i miejsca naszego sobotniego wydarzenia - poinformował szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński w poniedziałek (19.06) wieczorem. Nowe informacje o sobotnim wydarzeniu podał w poniedziałek europoseł PiS i szef sztabu wyborczego przekazał na Twitterze pisząc: - Prawo i Sprawiedliwość zawsze jest blisko ludzkich spraw i blisko problemów Polaków. Dlatego odpowiadając na zaproszenie mieszkańców Dolnego Śląska sztab postanowił o zmianie formuły i miejsca naszego sobotniego wydarzenia. 

Konwencja PiS na Dolnym Śląsku. Tego samego dnia we Wrocławiu będzie wiec Donalda Tuska

To nie jedyne polityczne wydarzenie przed kampanijne, do którego ma dość w najbliższym tygodniu na Dolnym Śląsku. PO zapowiada od zeszłego tygodnia, że  24.06 we Wrocławiu na pl. Nowy Targ odbędzie się wice Donalda Tuska, początkowo Tusk miał spotkać się z mieszkańcami Wrocławia we wtorek, 20 czerwca, na wrocławskim Rynku. Zmiana lokalizacji konwencji PiS sprawiła, że politycy PO zaczęli wskazywać, że nie ma tu przypadku: - Słaby Atlas z tego Joachima. Sali nie udało się zapełnić. Trutniów za dużo. Pszczół zbyt mało - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk, a rzecznik PO Jan Grabiec dodał: - Jest pierwszy sukces nowego sztabu PiS: nie są w stanie zapełnić Atlas Areny w Łodzi. 

Zmiana miejsca konwencji PiS24.06. Komentarze opozycji

Co ciekawe, kilka dni temu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przekazała, że w sprawie organizacji konwencji PiS w Łodzi pieniądze z wynajęcia sali, zostaną przekazane na in vitro: - W Łodzi jest miejsce dla każdego. Nie zabronię PiSowi zrobienia konwencji w Atlas Arenie. Dochód z wynajmu zostanie przekazany na miejski program in vitro. Żadne pieniądze nie naprawią tego, co obecny rząd wyrządza kobietom od lat. Ale cieszę się, że zło możemy przekuć w dobro. I zdaniem opozycji to także może być przyczyną do zmiany miejsca sobotniej konwencji PiS: - Czyli nie chcecie sfinansować szczęścia rodziców, którzy mogliby liczyć na dziecko z in vitro. To dokładnie w waszym stylu - skomentował w mediach społecznościowych poseł Lewicy, Maciej Gdula.

"Programowy Ul" konwencja PiS i nowe propozycje programowe

Poprzedni kongres PiS, "Programowy Ul", odbył się w połowie maja. Podczas wydarzenia prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński ogłosił, że od przyszłego roku świadczenie wychowawcze "500 Plus" zostanie podniesione do 800 zł; dodał, że od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia, zapowiedział też jak najszybsze zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych

Sonda
Którego polityka wolisz słuchać w czasie publicznych wystąpień: Kaczyńskiego czy Tuska?
Express Biedrzyckiej - prof. Marek MIGALSKI