Piotr Ikonowicz apeluje do siostry: Magda przyjmij do domu uchodźców z Ukrainy

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Piotr Ikonowicz apeluje do siostry: Magda przyjmij do domu uchodźców z Ukrainy

Wielkie serce Piotra Ikonowicza! Przyjął rodzinę uchodźców. O to samo apeluje do siostry

2022-04-08 7:09

Piotr Ikonowicz (66 l.) przyjął w swoim biurze czteroosobową rodzinę ocaloną z piekła wojny na Ukrainie! – Gdyby to samo zrobiła Magda, byłbym bardzo zadowolony” – mówi lewicowy aktywista, prywatnie brat Magdy Gessler (68 l.).

Wielkie serca milionów Polek i Polaków sprawiły, że na terytorium RP nie doszło do klęski humanitarnej, a budzące trwogę i żałość widoki obozów dla uchodźców pozostały mrocznym wspomnieniem przeszłości. Do bezprecedensowej akcji otwarcia domów dla uchodźców z Ukrainy dołączył Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, który pomaga ludziom zagrożonym kryzysem bezdomności. – Historia nie pozostawiła nam wyboru – śmieje się Ikonowicz. Trzeba było przerobić nasze biuro, żeby dwa pokoje mogły posłużyć za tymczasowy dom dla uchodźców.

>>>Warszawa podsumowała swoje działania na rzecz uchodźców. Liczby powalają!

Lokatorzy są zachwyceni. – Centrum Warszawy, dzieci mają blisko do szkoły, a ja do urzędów. Zdobyłam też pracę jako opiekunka! Do końca życia nie zapomnę gościnności Polaków, tego, jak pan na granicy dał koszyczek czekoladek dzieciom po kilkudziesięciu godzinach podróży pod ostrzałem – wzrusza się Marina, matka trójki dzieci, która u Ikonowicza znalazła się przypadkiem, po całodniowym staniu pod Biedronką z kartką z napisem „Szukamy mieszkania”. – Cuda się zdarzają – podsumowuje wzruszona Ukrainka.

– Każdego zachęcam do takiej pomocy! Widziałem też dom Magdy, tam z pewnością jedna rodzina by się zmieściła – kończy Ikonowicz, brat słynnej restauratorki i gwiazdy show-biznesu.

>>>Agnieszka Woźniak-Starak oddała psa nowemu chłopakowi. To ulubieniec jej zmarłego męża [PAPARAZZI]

>>>Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski od trzech lat są coraz bliżej. Tajemnica ich relacji

>>>Wstrząsające wieści o zdrowiu Ireny Santor. Przez problemy ze wzrokiem potrzebuje pomocy [TYLKO U NAS]

Piotr Ikonowicz przygarnął rodzinę z Ukrainy