Wielki sukces „SE”! Politycy wycofują się z podwyżek. Znany politolog mówi o ich kompromitacji!

2020-08-18 18:02
Sala plenarna w Sejmie
Autor: VaGla – Piotr Waglowski/cc0/wikipedia.org Wybory do Sejmu 2019

Wreszcie poszli po rozum do głowy! Po ogromnej fali krytyki, także ze strony „Super Expressu”, politycy wycofują się ze skandalicznych podwyżek!

Wszystko zaczęło się tuż przed weekendem, kiedy przyjęty projekt zakładał gigantyczne podwyżki dla polityków. Posłowie i senatorowie mogli liczyć na podwyżki z 8 tys zł do 12,6 tys zł, a poselskie diety miały wzrosnąć z 2,5 tys zł do 4,2 tys zł. W efekcie parlamentarzyści co miesiąc mogliby dostawać niemal 17 tys zł! Ale to nie wszystko. Projekt zakładał też wzrost pensji prezydenta z 20 tys zł do 26 tys zł, czy premiera z 15 tys zł do 22 tys zł. Po raz pierwszy pensję miałaby też otrzymywać pierwsza dama, czyli 18 tys zł. Projekt, który forsował PiS i większość opozycji na czele z PO, spotkał się jednak z ogromną falą krytyki. W efekcie w poniedziałkowy wieczór Senat odrzucił skandaliczny pomysł podwyżek dla polityków. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: REWOLUCJA W RZĄDZIE! To oni mogą zastąpić Szumowskiego! Znamy nazwiska

- Stało się jak się stało, i wydaje mi się, że na tym, co zaszło w Senacie, ten projekt kończy swoją historię – stwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (71 l.) z PiS. - W warunkach, kiedy Polacy tracą pracę czy obcinane są im pensje, klasa polityczna wypięła pierś po order finansowy. To wielka kompromitacja polityków i dobrze, że nastała wśród nich polityczna refleksja – komentuje nam prof. Kazimierz Kik (73 l.), politolog.

ZOBACZ TAKŻE: Żona Lecha Wałęsy przerywa milczenie! Agata Duda się wścieknie?! Poszło o pensję dla pierwszej damy

Łukasz Szumowski - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE