Koszmarny SMS od brata Kamila Durczoka. "Tak dowiedziałem się..."

2021-11-18 20:27

Śmierć Kamila Durczoka (†53 l.) zaskoczyła jego znajomych, choć zdawali sobie sprawę, że stan zdrowia dziennikarza ulega pogorszeniu. – Niepokoiłem się o Kamila, kiedy trafił do szpitala, bo wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna. Tak się wydarzyło – opowiada nam Witold Pustułka (56 l.), przyjaciel Durczoka. O śmierci dawnego gwiazdora "Faktów" TVN dowiedział się z koszmarnego SMS-a od brata Kamila Durczoka.

Pogrzeb Kamila Durczoka. Relacja TUTAJ

Przykra wiadomość w telefonie

Znany śląski dziennikarz, Witold Pustułka, znał się z Kamilem Durczokiem przez 30 lat. Zdawał sobie sprawę, że jego przyjaciel trafił do szpitala w poniedziałek. – Wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna. Tak się wydarzyło. We wtorek rano Dominik, brat Kamila, przysłał mi SMS. Tak dowiedziałem się o jego śmierci – opowiada „Super Expressowi”.

Pogorszenie się stanu zdrowia Kamila Durczoka nastąpiło nagle, ale cierpiał od dawna. – W ostatnich miesiącach źle wyglądał, widać było, że choruje – mówi Pustułka.

Kraśko i Racewicz żegnają Kamila Durczoka. Łzy same cisną się do oczu [ZDJĘCIE]

Wzruszające wspomnienie o Kamilu Durczoku. Przyjaciel dziennikarza szczerze o ich znajomości

Kamil Durczok - wielki Ślązak

Obaj dziennikarze poznali się w latach 1989–1990 w Radiu Katowice, gdzie Durczok rozpoczął karierę. – To był szalony okres, byliśmy kawalerami i cały świat był przed nami. Chodziliśmy często do Piekiełka, lokalu w Hotelu Katowice, gdzie często zarywaliśmy noce – wspomina nasz rozmówca. – Z alkoholem Kamil nie przesadzał, zawsze był elegancki i wychodził z imprezy o własnych siłach – dodaje.

Lech Wałęsa zrozpaczony pożegnał Kamila Durczoka. Łzy napływają do oczu

Kamil Durczok zostanie przez przyjaciela zapamiętany jako profesjonalny dziennikarz i wielka postać. – To był niesłychanie mądry chłopak, miał analityczny umysł. Był wyjątkowo zdolny, szybko się uczył. To wielki Polak i wielki Ślązak, bardzo dobry człowiek – opowiada Witold Pustułka.

Zobacz także wzruszające zdjęcia Kamila Durczoka z synem - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Witold Pustułka

i

Autor: PAP/Dominik Gajda Witold Pustułka
Sonda
Lubiłeś/-aś, gdy "Fakty" TVN prowadził Kamil Durczok?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają