Izabela Leszczyna

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Izabela Leszczyna

Środki z KPO

Wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna: "Do Polski wpłyną środki z KPO, jak zmieni się władza"

2022-08-11 17:30

Polska nadal nie może liczyć na otrzymanie środków z Krajowego Planu Odbudowy choć zlikwidowała Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Warto wspomnieć, że to właśnie jeden z warunków, który miał umożliwić wręczenie pomocy finansowej dla Polski, jednak jak widać nie było to wystarczające. Wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna przekazała co o tym myśli w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Izabela Leszczyna o zmianie władzy i środkach z KPO

Leszczyna jest zdania, że jeśli zmieniłaby się władza, to środki z KPO natychmiastowo spłyną do Polski. – Natychmiast. To jest tak proste – prawdziwa likwidacja Izby Dyscyplinarnej i powołanie niezależnego sądu w to miejsce, likwidacja „ustawy kagańcowej”, czyli pozwolenie sędziom na zadawanie pytań prejudycjalnych i przywrócenie do orzekania sędziów, którzy bezprawnie zostali pozbawieni tej swojej kompetencji. Tu sędzia Tuleya jest już takim sztandarowym przykładem – powiedziała posłanka PO. Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zapytał wprost "czy władza musi się zmienić?". – Tak i musi wygrać demokratyczna opozycja – odpowiedziała posłanka. Dla przypomnienia szerokim echem odbiła się publikacja "Sieci" z wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim. "Premier Jarosław Kaczyński o relacjach z Brukselą: Dalej nie możemy się cofać. Wykazaliśmy maksimum dobrej woli. Ale ustępstwa nic nie dały. Była umowa – z naszej strony dotrzymana. Z tamtej złamana. Czas wyciągnąć wnioski" - zapowiedziano publikację.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Premier i ministrowie nie czytali KPO
Sonda
Czy środki z KPO są nam potrzebne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE