Donald Tusk

i

Autor: Flickr / European People's Party

Strefa Starcia

TVP zaprosiło Tuska na debatę z Morawieckim. Czy szef PO pojawi się w studio?

2022-10-30 20:52

TVP zaproponowała Donaldowi Tuskowi udział w wieczornym niedzielnym (30.10) programie „Strefa Starcia". Gościem programu prowadzonego przez Michała Adamczyka będzie premier Morawiecki. Jednak Jan Grabiec, rzecznik PO, zlekceważył zaproszenie. A szef portalu TVP Info Samuel Pereira napisał: "Tusk to cykor, który od 49 odcinków odmawia przyjścia do Strefy Starcia”.

Strefa Starcia. TVP zaprosiło Donalda Tuska 

Wieczorem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie gościem programu „Strefa Starcia”. "Dziś wieczorem o 21.50 będę gościem programu Strefa Starcia w tvp.info. Zapraszam Państwa do oglądania" – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Gospodarz tego programu, Michał Adamczyk, ujawnił na Twitterze, że Donald Tusk miał być gościem właśnie tej audycji. W jego imieniu odpowiedział Jan Grabiec, rzecznik PO.

"Dostaliśmy właśnie desperackie zaproszenie dla premiera Tuska do wieczornego programu TVP z udziałem premiera Morawieckiego. Donald Tusk jest gotów na debatę z prawdziwym liderem i prawdziwymi dziennikarzami w prawdziwej telewizji" – poinformował we wpisie na Twitterze Jan Grabiec.

Adamczyk: Tusk powinien przyjść 

Adamczyk odniósł się do wpisu rzecznika PO. Jego zdaniem Tusk powinien skomentować zeznania Marcina W., który stwierdził, że ówczesny premier był skorumpowany. "Panie przewodniczący, pytań naprawdę jest wiele, teraz dochodzi kolejne: dlaczego mówił pan, że Marcin W. jest wiarygodny, a później zmienił pan zdanie? Odwagi panie przewodniczący. Czas zmierzyć się z pytaniami, których nie usłyszy pan w redakcjach, które roztaczają nad panem parasol ochronny" – napisał Adamczyk. Do swojego wpisu dołączył fragment „Strefy Starcia” w którym mówił, że politycy PO nie przyjmują zaproszeń do dyskusji.

Podobną opinię wyraził szef portalu TVP Info Samuel Pereira. "Rok temu, gdy wysłano go do Polski, to napinał mięśnie, że nie boi się pytań. Dziś wiemy, że Tusk to cykor, który od 49 odcinków boi się przyjść do @StrefaStarcia" – napisał na Twitterze.

Sonda
Czy Donald Tusk byłby dobrym premierem?
Express Biedrzyckiej - Oczkoś: "Stawiam tezę, że Morawiecki nie dotrze do wyborów w fotelu premiera" [Express Biedrzyckiej]