Tusk

i

Autor: Paweł Topolski/PAP, SHUTTERSTOCK

Wybory parlamentarne

Tusk zapowiada: Podniesiemy zasiłek pogrzebowy!

2023-09-09 20:38

Na sobotniej konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk ogłosił ważną zmianę dotyczącą zasiłku pogrzebowego, którą planuje wprowadzić w przypadku zwycięstwa Koalicji w nadchodzących wyborach. Według jego zapowiedzi, zasiłek pogrzebowy zostanie podniesiony do 150% płacy minimalnej, co oznaczałoby jego wzrost do 6450 złotych po wprowadzeniu tych zmian.

Sobotni kongres programowy Koalicji Obywatelskiej odbył się w Tarnowie, gdzie na scenie pojawił się Donald Tusk. Podczas swojego wystąpienia podkreślił znaczenie tego momentu, nazywając go "wielkim finałem" i odnosząc się do rozpoczętej kampanii pod hasłem "100 Konkretów na 100 dni".

W trakcie sobotniego kongresu programowego w Tarnowie, Donald Tusk skoncentrował się na kwestiach związanych z polityką społeczną. Jednym z ważnych zapowiedzianych punktów programu było podniesienie zasiłku pogrzebowego. Obecnie wynosi on zaledwie 4 tysiące złotych, co stanowi zbyt małe wsparcie w obliczu średniego kosztu pogrzebu wynoszącego już 8 tysięcy złotych, według danych Polskiej Izby Branży Pogrzebowej.

Oprócz zwiększenia zasiłku pogrzebowego, w programie Koalicji Obywatelskiej można znaleźć również obietnicę wprowadzenia kredytu 0% na pierwsze mieszkanie oraz dopłatę w wysokości 600 złotych do najmu. Te propozycje mają na celu poprawę warunków życia i wsparcie finansowe dla mieszkańców Polski.

QUIZ PRL. Artyści i celebryci PRL. Czy ich jeszcze pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
1. Zeszyt „Aktorki” służył do:
celebryci i gwiazdy PRL
Donald Tusk wprost o aborcji