Donald Tusk, Rafał Trzaskowski

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, AP Donald Tusk, Rafał Trzaskowski

Znaczące słowa

Tusk premierem, a Trzaskowski na prezydenta? Polityk PO zdradza tajny plan opozycji

2023-09-07 10:59

Lider PO Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski są chyba najbardziej rozpoznawalnymi politykami opozycji. Jak zamierzają podzielić się po władzy po ewentualnej wygranej w wyborach? Polityk PO Sławomir Nitras zdradza plany.

Wiele osób zapewne zastanawia się, kto obejmie najważniejsze funkcje w państwie po wyborach. W przypadku wygranej KO wydaje się, że Lider PO Donald Tusk zostanie premierem. Te informacje potwierdził Sławomir Nitras, który został zapytany, czy kandydatem na prezydenta opozycji będzie Rafał Trzaskowski.

- To nie jest czas na to, by o tym rozmawiać. Liderem KO jest Donald Tusk, on nas prowadzi do wyborów i wynik będzie świetny. Donald Tusk jest naszym kandydatem na premiera – stwierdził w Radiu Zet.

Według słów polityka, obecny prezydent Warszawy już się przygotowuje do objęcia funkcji głowy państwa. - Wybory parlamentarne są piekielnie ważne, ale wybory prezydenckie będą niemniej ważne. Po wyborach parlamentarnych może się okazać, że one będą jeszcze ważniejsze. Rafał Trzaskowski konsekwentnie przygotowuje się do kampanii prezydenckiej. W tej kwestii jest wiele długości przed konkurentami – mówił Sławomir Nitras.

Podkreślił, że Rafał Trzaskowski jest dla niego przyjacielem, a Donald Tusk szefem. - Jest między nami różnica pokolenia. Przyjaźń buduje się często w piaskownicy, wspólnych doświadczeniach. Na imprezach, wspólnych wakacjach, bo też mamy takie doświadczenia - powiedział o liderze PO.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
K. LUBNAUER: W PODSTAWÓWKACH NIE BĘDZIE PRAC DOMOWYCH