Reasumpcja głosowania w Sejmie Wojna o TVN trwa

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Reasumpcja głosowania w Sejmie Wojna o TVN trwa

TRAGEDIA! Polska zapłaci za "lex TVN"?! Przecieki z USA są wręcz przerażające

2021-08-13 12:30

Lex TVN może być ogromną plamą na relacjach polsko-amerykańskich, której tak łatwo nie da się zmyć. Jak donosi RMF24, USA, niczym jak na Białoruś, rozważa nałożenie sankcji na Polskę! Po pierwsze, Polska ma nie otrzymać zaproszenia na organizowany przez prezydenta Joe Bidena światowy szczyt demokracji. Ponadto Amerykanie mogą odebrać czołgi Abrams, których zakup tryumfalnie ogłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński (72 l.) i szef MON Mariusz Błaszczak (52 l.). Opcją atomową byłoby nałożenie personalnych sankcji na polskich polityków, w tym prezydenta, premiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości, mówią nieoficjalne źródła RMF.

Atak na posła Dobromira Sośnierza (42 l.), ogólnokrajowe protesty, niemiłosierny hejt na Pawła Kukiza (58 l.) i oskarżenia o łamanie demokratycznych standardów podczas obrad Sejmu. To mogą być nie jedyne skutki nowelizacji ustawy medialnej, którą we środę wieczorem przegłosował parlament głosami KP PiS i Kukiz'15. Jak się okazuje, Amerykanie mogą posunąć się do daleko idących środków. Tak przynajmniej wynika z doniesień radia RMF. 

Discovery skarży się na Polskę do USA

Wczoraj wieczorem, zarząd spółki Discovery, Inc. oficjalnie powiadomił, że podejmie kroki prawne wobec polskiego rządu za naruszenie polsko-amerykańskiego traktatu o stosunkach handlowych i gospodarczych. - Od wielu lat obecna polska administracja dopuszcza się niesprawiedliwych ataków na kanały grupy TVN Discovery, szczególnie wobec kanału informacyjnego TVN24. Ataki te godzą w niezależność mediów i są bezpośrednim naruszeniem chronionej prawnie wolności słowa - wyczytamy w oświadczeniu Discovery Inc

RMF nieoficjalnie: Amerykanie grożą sankcjami

Na odpowiedź ze strony Waszyngtonu nie trzeba było długo czekać. Jak donoszą źródła RMF na Kapitolu, Amerykanie mają gotowe scenariusze w zależności, jak rząd zareaguje na zawieruchę wokół TVN-u. Jak donosi reporter Roch Kowalski, Amerykanie nie zaproszą Polski na organizowany przez prezydenta Joe Bidena światowy szczyt demokracji. Na stole leżą inne, gorsze dla Polski i Polaków opcje. Amerykanie mogą zablokować dostawy czołgów abrams. "Opcją atomową", jak nazwał ostatnie rozwiązanie RMF, jest nałożenie sankcji na najważniejszych polityków RP: prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.), premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.) i w końcu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Lex TVN. Co to? 

Czym jest Lex TVN? To potoczna nazwa na określenie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jak wyczytamy w ustawie, "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Co to oznacza dla TVN? Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii. Akurat niebawem, bo we wrześniu, kończy się nadana TVN24 koncesja i stacja obawia się, że kolejnej może nie dostać, a to dla niej ogromny problem.

Jeśli KRRiT nie odnowi koncesji TVN24, do 26 września 2021, zgodnie z polskim prawem TVN24 powinien przestać legalnie nadawać. 

KLIKAJ I CZYTAJ:

>>>Kaczyński wydaje FORTUNĘ na karmę dla kotów. Ujawniono szczegóły

>>>Szokujące zachowanie Andrzeja Dudy w sklepie. Zdjęcia są dowodem. On naprawdę to zrobił!

Lex TVN i REBELIA przed Sejmem. Kaczyński się wścieknie? Komentery [WIDEO].
Nasi Partnerzy polecają