Trump Tower

i

Autor: EASTNEWS(2)

Wizyta prezydenta w USA

To tu Duda spotka się z Trumpem! Co to jest Trump Tower?

2024-04-17 18:42

- Kontakty między zagranicznymi rządami a kandydatami największych partii na prezydenta USA to zwyczaj praktykowany od wielu lat, zaś przywódcy USA często spotykają się z zagranicznymi liderami opozycji - tak rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller skomentował to planowane spotkanie Duda - Trump. Panowie najprawdopodobniej spotkają się w Trump Tower. Jak wygląda ten owiany legendą budynek?

Co to jest Trump Tower i co się tam znajduje?

Trump Tower to 202-metrowy wieżowiec znajdujący się przy Piątej Alei na Manhattanie. Zarządzany przez Trump Organization, będąc jednocześnie jej siedzibą. Nazwany jest imieniem jednego z właścicieli i fundatorów, amerykańskiego miliardera i byłego prezydenta USA- a także kandydata na kolejnego - Donalda Trumpa, z którym – niebawem – spotka się polski prezydent Andrzej Duda.

Dolne kondygnacje budynku zajmuje galeria handlowa, kolejne 30 pięter pomieszczenia biurowe, a powyżej nich luksusowe apartamenty. Lokatorami budynku są Donald Trump i jego rodzina, a ich apartament zajmuje trzy ostatnie piętra budynku. W budynku mieszkają także inne znane osobistości m.in. Aktor Bruce Willis oraz piłkarz Cristiano Ronaldo.

Trump Tower powstał na miejscu dawnego budynku Bonwit Teller, wyburzonego w latach 1979–1980 przez około 200 nielegalnych imigrantów z Polski. W czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2016 rok mieścił się w nim również sztab wyborczy Donalda Trumpa, tam też odbył się jego wieczór wyborczy, podczas którego wygłosił swoje pierwsze przemówienie.

Po zaprzysiężeniu Trump zapowiedział przeprowadzkę do Białego Domu, podczas gdy jego żona zdecydowała się zostać w apartamencie z synem do końca roku szkolnego. Pomimo zapowiedzi prezydent bardzo często bywał w swoim mieszkaniu.

Tak wożą Andrzeja Dudę w USA
Sonda
Dobrze, że Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w USA?