Ryszard Terlecki

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Ryszard Terlecki

Terlecki ogłosił, kiedy będzie procedowany projekt ws. SN. Tej daty nikt się nie spodziewał

2022-05-20 14:59

W czwartek zarekomendowano prezydencki projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższy. Ma być on procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu 25 i 26 maja i potwierdził to w piątek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. Terlecki pytany przez TVP Info o dalsze losy projektu, czy trafi on na najbliższe posiedzenie Sejmu, które zaplanowane jest na przyszły tydzień, odpowiedział, że zadecyduje o tym Prezydium Sejmu.

Terlecki: możemy się spodziewać, że projekt ws. SN będzie na najbliższym posiedzeniu Sejmu

- Możemy się spodziewać, że projekt ws. Sądu Najwyższego będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu 25 i 26 maja - zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Sejmowa komisja sprawiedliwości postanowiła zarekomendować w czwartek procedowanie projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższym. Do jakich zmian doszło? W projekcie zostały zachowane zasadnicze założenia z przedłożenia, ale z najważniejszych zmian wykreślono jeden z artykułów odnoszący się do możliwości przeprowadzenia "testu bezstronności i niezawisłości" w stosunku do sędziów w zapadłych już orzeczeniach - poprawkę taką zgłosiła Solidarna Polska. Do projektu dodano także preambułę. "Możemy się spodziewać, że to będzie procedowane podczas najbliższego posiedzenia, czyli w środę i czwartek" - ocenił Terlecki pytany przez TVP Info o dalsze losy projektu.

Poniżej galeria zdjęć, jak zmieniał się Ryszard Terlecki

Sedno Sprawy - Ryszard Terlecki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE