Ryszard Terlecki

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Ryszard Terlecki

Terlecki naprawdę powiedział TO o Putinie! Krytyka ze wszystkich stron

2022-02-22 12:14

Niemal każdy polityk wypowiada się na temat możliwych scenariuszy dalszej eskalacji konfliktu, sankcji dla Rosji czy bezpieczeństwa Polski w obliczu wyjątkowo napiętej sytuacji na Ukrainie. Jedna wypowiedź jednak wyróżnia się na tle pozostałych. Chodzi o słowa szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Niemal wszyscy, zgodnie jednym chórem, go za nie krytykują. Co takiego powiedział Terlecki?

Ryszard Terlecki wypowiedział się na temat Władimira Putina, odnosząc się do uznania przez prezydenta Rosji niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, powołanych przez prorosyjskich separatystów. - Nadal nie wiemy, czy Władimir Putin zatrzyma się na deklaracji uznania dwóch separatystycznych republik i czy armia rosyjska wkroczy tylko do nich, czy też będzie się coś więcej działo – powiedział w Polskim Radiu 24, jednak najwięcej kontrowersji wzbudziła jego inna wypowiedź. - Wydaje się, że Putin znalazł wyjście z twarzą z tego kryzysu. Uznał niepodległość tych republik, wprowadzi tam wojsko, może zostawi trochę wojska na Białorusi, i tyle. Świat oczywiście odetchnie wtedy z ulgą, czyli do wojny nie dojdzie. Druga możliwość jest taka, że to jest wstęp do jednak działań ofensywnych i że te zgromadzone wokół Ukrainy wojska jednak przekroczą linię graniczną między Donbasem, zajętym przez separatystów, a Ukrainą – stwierdził. Ta opinia wyjątkowo nie spodobała się wielu osobom, które domagają się reakcji Jarosława Kaczyńskiego. - Czy wicepremier od bezpieczeństwa mógłby wyjaśnić czy zdanie Terleckiego w sprawie Ukrainy jest zdaniem całej partii PiS? – pyta na Twitterze Tomasz Lis.

Sprawdź: Wojna na Ukrainie. Ławrow: Ukraina nie ma prawa do suwerenności od 2014 roku [RELACJA NA ŻYWO]

W naszej galerii zobaczysz, jak zmieniał się Ryszard Terlecki.

- Według Terleckiego Putin wyszedł z konfliktu z twarzą. Według mnie Terlecki już na zawsze stracił twarz – napisał na z kolei na Twitterze Krzysztof Śmiszek. Podobnego zdania jest Marek Belka. - Wydaje się, że ktoś powinien pomóc panu marszałkowi znaleźć wyjście, o twarzy nie ma tu już mowy – stwierdził w swoim poście.

Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja chce wojny?
Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE