Duda w USA

Taką limuzyną wożą Andrzeja Dudę po Nowym Jorku! Eleganckie auto robi piorunujące wrażenie [WIDEO]

2024-04-17 19:12

Andrzej Duda wraz z małżonka jest z wizytą w USA. Andrzej Duda szykuje się na ciekawe wieczorne spotkanie. Prezydent Polski i Donald Trump spotkają się w środę w Nowym Jorku - donosi agencja Associated Press, powołując się na anonimowego rozmówcę zaznajomionego ze sprawą. Do spotkania ma dojść w wieżowcu Trump Tower na Manhattanie - podał Reuters. Duda i Trump mają spotkać się na kolacji w środę 17 kwietnia 2024 o godz. 19 czasu lokalnego, czyli około 1 w nocy czasu polskiego.

Andrzej Duda w USA spotka się z Trumpem

Według źródła Associated Press, które zastrzegło sobie anonimowość, Duda ma zjeść w Nowym Jorku kolację z Trumpem. Do spotkania ma dojść w wieżowcu Trump Tower na Manhattanie - podał Reuters. "Dziś nie ma tu ważniejszego partnera RP w stosunkach międzynarodowych niż Stany Zjednoczone i właśnie w takim kontekście należy postrzegać to spotkanie" - zaznaczyła, cytowana przez agencja AP, prezydencka minister Małgorzata Paprocka.

Jak podkreśla PAP, Andrzej Duda, we wtorek przed wylotem do Stanów Zjednoczonych, powiedział o ewentualnym spotkaniu, że takie były "wstępne ustalenia". Jak podkreślił, może spotkać się z byłym prezydentem USA "towarzysko".

Do rozmowy dojdzie w czasie, gdy Europa przygotowuje się na ewentualne zwycięstwo Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich i powrót do Białego Domu. AP odnotowuje, że przywódcy krajów NATO są szczególnie zaniepokojeni krytycznymi komentarzami Trumpa na temat Sojuszu, także po rosyjskim ataku na Ukrainę.

Agencja przypomniała też, że polski prezydent "od dawna wyrażał podziw" dla Trumpa, sugerując w pewnym momencie, że stała baza amerykańskich wojsk w Polsce mogłaby nosić nazwę "Fort Trump", choć - jak dodaje - nigdy tak się nie stało.

Andrzej Duda w Nowym Jorku

Andrzej Duda w USA jest z oficjalną wizytą, która to wiąże się z odpowiednim protokołem i środkami bezpieczeństwa. Zobacz, czym przemieszcza się Andrzej Duda w Nowym Jorku. Przypomnijmy, że amerykańscy prezydenci podczas swoich wizyt mają do dyspozycji wysokiej klasy pancerną limuzynę, nazywaną Bestią. Andrzejowi Dudzie podczas wizyty do USA towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

QUIZ o Andrzeju Dudzie. Jak dobrze znasz prezydenta?

Pytanie 1 z 15
Jak na drugie imię ma Andrzej Duda?