ZDJĘCIA WZRUSZAJĄ

Tak wygląda grób Jana Olszewskiego w 4. rocznicę śmierci. Poruszający widok

2023-02-08 10:55

Jan Olszewski był pierwszym premierem niekomunistycznego rządu. Postacią zasłużoną i ważnym politykiem. Właśnie 7 lutego minęła 4. rocznica jego śmierci. W tym dniu grób Jana Olszewskiego został usłany kwiatami. To poruszający widok.

Rocznica śmierci Jana Olszewskiego. Morze kwiatów na grobie

We wtorek minęły cztery lata od śmierci premiera Jana Olszewskiego. Polityk zmarł 7 lutego 2019 roku. W dniu rocznicy śmierci Olszewskiego nie zapomnieli o nim politycy, którzy pojawili się na Powązkach Wojskowych, gdzie pochowany jest Jan Olszewski. Polityk ma okazały pomnik, który zdobi wyjątkowa rzeźba: płyta została wykonana w kształcie Polski, zdobi ją też wykuty portret Jana Olszewskiego. Gdy pomnik powstał w rozmowie z Super Expressem Jan Kuraciński, artysta-rzeźbiarz tłumaczył:  - To było niesamowite wyzwanie zrobić pomnik dla człowieka tak wielkiego formatu, jakim był Jan Olszewski. Byłem wielce zaszczycony, że przypadło to mnie. I nie było to łatwe zadanie, ale sądzę, że podołałem. Prace trwały kilka miesięcy, został on wykonany z brązu - komentował autor pracy. Na płycie wyrzeźbiony jest też napis: "Czyja będzie Polska" a pod nim widnieje znak Polski Walczącej, czyli kotwica powstańcza, ponieważ Olszewski jako młody chłopak był w Szarych Szeregach i brał udział w Powstaniu Warszawskim. 

W dniu 4. rocznicy śmierci Jana Olszewskiego na jego grobie złożono piękne wieńce z biało-czerwonych kwiatów. Nie zabrakło wieńca od prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Sejmu. Zobaczcie niżej, jak wygląda grób Jana Olszewskiego na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Nasi Partnerzy polecają