Tak Ryszard Terlecki nosi maseczkę! "Popis chamstwa". Prof. Simon jest bezlitosny

2021-11-17 13:40

Ryszard Terlecki zaraził się koronawirusem, a my przyjrzeliśmy się, jak w czasie pandemii nosił w Sejmie maseczkę. Nie zawsze miał ją założoną poprawnie – często zasłaniał tylko usta, zwijając maseczkę pod nosem. Profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ostro ocenił takie zachowanie.

Ryszard Terlecki jeszcze zanim dowiedział się o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 poszedł do Sejmu, gdzie miał kontakt z wieloma politykami, w tym z Jarosławem Kaczyńskim, których mógł zarazić. Jak udało nam się zauważyć, wicemarszałek Sejmu nie zawsze miał poprawnie założoną maseczkę. Zdarzało mu się popełniać popularny błąd, czyli nie zasłaniać nosa, co zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy zakażeń przybywa w zastraszającym tempie, jest bardzo niebezpieczne. – Na otwartym powietrzu szansa zarażenia jest bardzo mała, chyba ze jesteśmy w ogromnym tłumie, dlatego można nie zakładać maseczki, ale w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie ma prawidłowej wentylacji, źle założona maseczka czy jej brak to zwykły popis chamstwa – powiedział nam prof. Simon. Według niego, nawet pełne zaszczepienie i brak objawów nie zwalnia nikogo z obowiązku zakrywania ust i nosa. – Osoby zaszczepione też mogą się zarazić, zwłaszcza że to bardzo zakaźna choroba, która łatwo się przenosi. W tej chwili to około 20-30 proc. chorych – dodał i podkreślił, że zawsze wchodząc do pomieszczeń w przestrzeni publicznej, powinno się mieć maseczkę.

Sprawdź: Co teraz z Jarosławem Kaczyńskim? Miał kontakt z zarażonym Terleckim

- Bez maseczki nie powinni wpuszczać do sklepu ani w inne miejsce. Jestem zwolennikiem tego rozwiązania, które już zostało wprowadzone w niektórych krajach – stwierdził prof. Simon.

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE