Szkoła

i

Autor: Lukasz Gdak/East News

Oberwało się klerowi!

Tak Lewica chce zmienić polską szkołę. „Nauczyciele dostaną na start ok. 5 tys. zł”

2023-09-16 14:11

Wybory 2023 coraz bliżej,. To już najwyższa pora, by ugrupowania przedstawiały swoje propozycje na zmiany. Tak też zrobiła Nowa Lewica na konwencji Programowej w Warszawie. Czołowi politycy formacji opowiadali, co chcą zmienić, a wiele decyzji ma dotyczyć szkół.

Nowa Lewica przystępuje do wyborów 2023 z hasłem „Państwo, na które można liczyć”. Na konwencji politycy opowiadali o zmianach, jakich chcą dokonać w temacie opieki zdrowotnej, kultury czy edukacji.

- Pogonimy ministra edukacji Przemysława Czarnka, usuniemy HiT ze szkoły i podniesiemy płace nauczycielom, tak żeby już na start zarabiali około 5 tys. zł brutto - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Polityczka podkreśliła, że politycy PiS mają uważać, ze ich dzieciom należy się więcej. Mówiła także o szkole blisko domów z bezpłatnymi ciepłymi posiłkami dla uczniów.

- Chcecie szkoły przeszłości czy takiej, która patrzy w przyszłość? Czy chcecie szkoły o żołnierzach wyklętych, czy szkoły z językiem angielskiego? Chcecie szkoły prawicy czy lewicy, która uczy lepszego życia? – pytała ze sceny.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poruszyła także temat religii w szkołach. Zauważyła, że pochłaniają one prawie 2 miliardy zł rocznie, co daje 5 milionów zł dziennie. - Oddamy te pieniądze dzieciom, a Kościół niech zabiera swoją religię ze szkoły do salek katechetycznych. I to na własny koszt! Chcecie szkoły z księdzem, który wmawia dzieciom, że lepiej umrzeć niż przeżyć, czy z psychologiem? Dla nas wybór jest oczywisty – stwierdziła.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
G. SCHETYNA: POTRZEBNY OKRĄGŁY STÓŁ W SPRAWIE POLITYKI MIGRACYJNEJ