TAJEMNICA domu Edwarda Gierka. Po latach wyszło na jaw, jak tam było! Wielkie zaskoczenie

2021-12-21 14:47
Edward Gierek
Autor: NAC Edward Gierek

W grudniu 1970 roku Edward Gierek został I sekretarzem KC PZPR. W pamięci Polaków Gierek zapisał się jako ten, za którego rządów kraj się rozwijał. On sam będąc I sekretarzem był uznawany za elitę, bogacza. Czy tak faktycznie było? Prawdę o domu i rodzinie po latach ujawniła wnuczka Gierka, Stanisława Gierek-Ciaciura.

Edward Gierek był dziadkiem Stanisławy Gierek-Ciaciury. Jego syn Adam Gierek poślubił znaną okulistkę, profesor Ariadnę Gierek-Łapińską, która zmarła pod koniec zeszłego roku. Córka małżonków poszła w ślady mamy i także została lekarką. Po latach postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć, jak wyglądało życie jej sławnej rodziny. W rozmowie z Faktem, Stanisława Gierek-Ciaciura przyznaje, że życie jej dziadków było inne, niż się wszystkim wydawało, konkretnie chodzi o dom: - Po zmianie ustroju dziadkowie stracili dom. Dziś dom przy ul. Różyckiego jest w prywatnych rękach. Teraz, z perspektywy czasu, na domy dziadków patrzę zupełnie inaczej. To nie były aż takie luksusy, owszem na lata 70. był to wysoki standard. Ale nie było tam marmurów czy złotych klamek, o czym opowiadano w latach 80. na użytek antygierkowskiej propagandy - oceniła po latach Gierek-Ciaciura w rozmowie z Faktem.

CZYTAJ>>>Niesłychane! Były mąż Kaczyńskiej to kolega ze studiów... WYDAŁO SIĘ!

TAJEMNICA domu Gierka. Po latach wyszło na jaw, jak tam było! Wielkie zaskoczenie

Wnuczka Gierka przyznała jednak, że żyli jednak niczym w szklanej kuli. Kobieta opowiada o tym tak: - Chociaż byli skromnymi ludźmi i twardo stąpali po ziemi, życie na świeczniku sprawiło, że jednak oderwali się od rzeczywistości. Nie do końca zdawali sobie sprawę z tego, jak żyje się przeciętnemu Polakowi, że są kolejki w sklepach, że czegoś brakuje. Stanisława Gierek-Ciaciura dodaje, że to jej rodzice sprowadzali dziadków na ziemię: - Dziadek miał złych partyjnych doradców, którzy wmawiali mu, że jest dobrze w kraju, żeby myślał, że jest super. I on im wierzył.

Groby polskich komunistów. Tak pochowani są dygnitarze PRL. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE