Szymon Hołownia ogłasza program Polska 2050 i obiecuje: Same konkrety!

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Sprawdzamy!

Szymon Hołownia ogłasza program Polska 2050 i obiecuje: Same konkrety!

2023-04-25 16:22

Szymon Hołownia się nie poddaje. Ledwo opuścili go rozczarowani członkowie struktur warszawskich Polska 2050, słupki w sondażach poparcia spadają, ale niezrażony ostatnimi niepowodzeniami partyjnymi Szymon Hołownia ogłasza w mediach społecznościowych program swojego ugrupowania i obiecuje same konkrety.

"Drożyzna szaleje, produkcja maleje, sprzedaż detaliczna leci na łeb na szyję. Morawiecki przyniósł polski nieład i zgotował naszym przedsiębiorcom szkołę przetrwania" - wylicza jednym tchem Szymon Hołownia, punktując obecnie rządzących i obiecuje, że gdyby to jego ugrupowanie rządziło, polscy przedsiębiorcy mieliby stabilne warunki do rozwoju. Jak chce to osiągnąć?

"10 konkretów, żadnych ściem" - obiecuje Hołownia swoim wyborcom i zaczyna wyliczankę wzorowego państwa -  "Polski na 6-tkę":

- żadnych podwyżek PIT, CIT i VAT,

- przewidywalność podatków,

- VAT od zapłaconej faktury,

- zasiłek chorobowy od pierwszego dnia,

- domniemanie niewinności podatnika,

- kary za błędy urzędów,

- proste przepisy dla mikrofirm,

- składka zdrowotna, a nie podatek,

- zwiększenie skuteczności sądów gospodarczych,

- przyjazne zasady interpretacji podatkowych

Tyle z obietnic, ale gdzie tu konkrety? - pada najczęstszy zarzut w pierwszych komentarzach na Twitterze. I rzeczywiście, próżno szukać tu konkretnych rozwiązań, choć dobrej woli, by ulżyć przedsiębiorcom nie da się postulatom Polska 2050 odmówić. Czy to wystarczy, by przekonać do siebie wyborców? Najbliższe sondaże pokażą.

Sławni politycy z Polski i ze świata. Bułka z masłem? [QUIZ]

Pytanie 1 z 20
"Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem zapadła żelazna kurtyna....". Kto wypowiedział te legendarne słowa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany