Syn Kamila Durczoka przed śmiercią ojca zmienił nazwisko i wygląd. O co chodziło?

2021-11-17 15:51

Kamil Durczok był nie tylko zapracowanym dziennikarzem, ale także ojcem. Z Kamilem juniorem łączyła go ogromna miłość. Ojciec i syn utrzymywali dobre relacje, nawet po tym, jak publicysta rozwiódł się z matką chłopca, a swoją żoną. Mimo to junior postanowił zmienić nie tylko wygląd, ale też nazwisko. Dlaczego?

Pogrzeb Kamila Durczoka. Relacja z uroczystości TUTAJ

Dzieciństwo Kamila Durczoka juniora

Kamil Durczok bardzo kochał syna, choć z powodu pracy w Warszawie często widywał się z nim tylko w weekendy, bowiem junior został w rodzinnych Katowicach. Pierwszy przełom w ich relacjach nastąpił w 2003 roku, gdy u dziennikarza zdiagnozowano nowotwór. - Zły moment przeżyliśmy, kiedy stałem się łysy. Chował się przede mną, po prostu się mnie bał. Gdybym miał wskazać najbardziej dramatyczne momenty choroby, ten byłby jednym z najgorszych. Wołałem go, a on odpowiadał: – Nie mogę być z tobą, mam coś do robienia. Wreszcie przyszedł, przytulił się i powiedział: – Wiesz tato, muszę się do ciebie przyzwyczaić. Wtedy mnie to dobiło, ale teraz myślę, że zbliżyliśmy się do siebie. Wcześniej bałem się okazywać uczucia mojemu dziecku, miałem syndrom weekendowego ojca – opisał publicysta w swojej książce „Wygrać życie”, w której opisał walkę z rakiem.

Przeczytaj koniecznie: "Pluł krwią, wysiadła wątroba i trzustka". Znamy szczegóły śmierci Kamila Durczoka

Zobacz w naszej galerii, jak zmieniał się syn Kamila Durczoka - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Kamil Durczok – autorytet syna

Cały czas Kamil Durczok był ogromnym autorytetem dla swojego syna, który podzielał dziennikarską pasję ojca. Junior podjął nawet studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, a potem pracował z tatą w jego portalu silsesian.pl

Kamil Durczok dbał o relację z synem nawet po rozwodzie z żoną, Marianną Dufek, w 2017 roku. Para zawsze podkreślała, że chce utrzymywać dobre relacje ze względu na dobro juniora.

Zobacz: Monika Olejnik pożegnała Kamila Durczoka NA ŻYWO! Jej słowa łamią serca

Sonda
Lubiłeś/-aś, gdy "Fakty" TVN prowadził Kamil Durczok?

Syn Kamila Durczoka zmienił nazwisko

Sam syn dziennikarza bardzo się zmienił w ostatnim czasie. Bardzo schudł, a także zmienił fryzurę na krótszą, zapuścił też zarost. Czasem pokazywał w eleganckich okularach. W niczym nie przypominał już nieśmiałego nastolatka w dłuższych włosach. Junior zmienił także nazwisko – wybrał Dufek. - Kamil nosi w tej chwili nazwisko Dufek-Durczok. Jest dorosły, była to jego decyzja. Chce się odróżniać, a wychowywali go dziadkowie z obu stron i uznał, że to będzie rodzaj szacunku wobec nich. Nie jest mu łatwo – ustalił w 2019 Pudelek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE