Kobieca impreza w KWK Sośnica

Striptiz na imprezie Solidarności. Związek się tłumaczy

2023-03-07 19:15

Tancerze przebrani za policjanta, strażaka i marynarza rozbierali się przy muzyce ku uciesze pań. To nie sceny z klubu ze striptizem, ale impreza zorganizowana w Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach (woj. śląskie). Filmami z tego wydarzenia pochwalił się działający w zakładzie związek NSZZ Solidarność.

Striptizerzy w kopalni

Obserwujący na Facebooku profil zakładowej Solidarności w śląskiej Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica przecierali oczy ze zdziwienia. Pojawiły się na nim filmy z hucznej imprezy, odbywającej się przy głośnej dyskotekowej muzyce, na której pracownice zakładu pląsały wraz ze striptizerami. Muskularni panowie przebrani za policjanta, strażaka i marynarza ściągali z siebie kostiumy, pozwalając sobie na bliski kontakt z kobietami. W zamian otrzymali od uczestniczek imprezy oklaski.

Dr hab. Tomasz Słomka: Kolejny rząd będzie tonąć w problemach

Tradycyjny babski comber

Lokalne media poinformowały, że tak przebiegała impreza zorganizowana z okazji Dnia Kobiet. Okazuje się, że inna była jej okoliczność. - To był babski comber – śląska impreza kobieca, odpowiednik męskiej biesiady piwnej – informuje nas Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ Solidarność, który nie chciał komentować okoliczności tego wydarzenia. - W kraju jest siedem tysięcy organizacji zakładowych i każda jest autonomiczna. Dziewczyny w KWK Sośnica zrobiły sobie imprezę i co one tam robiły, to jest ich sprawa. Nic nam do tego – dodaje rzecznik Solidarności.

Lech Wałęsa dobitnie o wierze i Kościele po emisji „Franciszkańskiej 3”. Zdziwienie?

Politycy od Kuchni - Joanna Senyszyn o sprawach politycznych
Sonda
Czy dziedzictwo "Solidarności" jest dla ciebie ważne?
Nasi Partnerzy polecają