"Parasolką w Kaczyńskiego"

Strajk Kobiet. Kobiety poszły przed dom Jarosława Kaczyńskiego! Prezes PiS zareagował

2022-11-28 19:39

Ogólnopolski Strajk Kobiet organizował w poniedziałek (28 listopada) manifestacje w kilku miastach Polski. Manifestacja też odbyła się w Warszawie. W stolicy Strajk Kobiet zebrał się przed domem Jarosława Kaczyńskiego o godz. 18.00. Na manifestację kobiety zwoływała w Internecie Marta Lempart.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zbierze się przed domem Jarosława Kaczyńskiego! 

W poniedziałek 28 listopada w kilku polskich miastach, a także w Warszawie, odbywają się  manifestacje pod znakiem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dlaczego wybrano akurat tę datę na strajk? Organizatorki tłumaczą, że data 28 listopada ma związek z tym, że tego dnia przypada rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych. W Warszawie kobiety  zebrały się na strajk przed domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu o godz. 18:00. Jak czytamy w opisie wydarzenia, które jest organizowane pod hasłem "Parasolką w Kaczyńskiego", strajk jest zaplanowany ponieważ: - Bo można się śmiać z jego obraźliwego ględzenia o tym, że kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję". Można się zastanawiać, czy jest głupi, czy podły. Można też rozmawiać o faktach – o praktycznym zakazie aborcji, o braku dostępu do edukacji seksualnej, o braku dostępu do ochrony zdrowia, o w tym do badań prenatalnych, opieki okołoporodowej i procedur in vitro. O systemie państwowej kontroli kobiet przez rejestr ciąż i stosowanej antykoncepcji. O inflacji, o cenach prądu i gazu, o braku mieszkań, o braku dostępu do żłobków i przedszkoli. O tym, jak parszywa indoktrynacja czeka w polskich szkołach te dzieci, które się urodzą i o tym, co czeka te dzieci, które urodzą się osobami LGBT+. O tym, że PiS kradnie i odbiera godność i przyszłość nam wszystkim - czytamy. Strajki mają się też odbyć m.in. w Głogowie, Suchej Beskidzkiej, Zielnej Górze, Krakowie i Sieradzu. 

Strajk Kobiet. Kobiety pójdą przed dom Jarosława Kaczyńskiego! Prezes PiS zareagował. Odpowiedział krótko

O manifestację planowaną pod domem Kaczyńskiego prezes PiS został zapytany w czasie konferencji, na której wystąpił z premierem Mateuszem Morawieckim. Jedna z dziennikarek zapytała Kaczyńskiego, czy planuje wysłuchać kobiet, które będą protestować pod jego oknami, by zrozumieć skąd decyzje o braku dzieci.  - Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego w rocznicę uzyskania przez Polki praw obywatelskich, mają się odbywać demonstracje pod moim domem. Zawsze byłem zwolennikiem pełnego równouprawnienia kobiet, dlatego nie ma o nie ma o czy rozmawiać. Sądzę, że o tej porze będę w pracy. Pod moim domem odbywały się demonstracje 13 grudnia, jakbym to ja wprowadzał stan wojenny. Krótko mówiąc, po prostu to sytuacja, w której człowiek, który było od przeszło 30 lat atakowany, a ja takim jestem takim człowiekiem, jest dobrym celem ataków z punktu widzenia propagandowego, stąd te decyzje bardzo cyniczne i bardzo szpetne. 

Strajk Kobiet w Warszawie

Uczestniczki i uczestnicy zebrali się przed domem prezesa PiS-u na warszawskim Żoliborzu. Na miejscu stawiła się również licznie policja. Protestujący są oddzieleni kordonem od miejsca zamieszkania lidera PiS. W pobliżu stoi także wiele radiowozów. Na początku manifestacji, głos zabrała liderka Strajku Kobiet Marta Lempart. - Spotykamy się po tym, jak Jarosław Kaczyński powiedział, że "nie rozumie, co się wydarzyło". To mi przypomina stalinowskiego dygnitarza, którego trzeba było trzymać z daleka od ludzi, któremu trzeba było drukować specjalne gazety - mówiła Lempart. Na miejscu zgromadziło się ok. 1000 osób. Protest zakończył się po godzinie rozłożeniem parasolek i skandowaniem okrzyków.

Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?
Strajk Kobiet - Protest Parasolek.

Tym razem Kaczyński rozzłościł kobiety na dobre.

Posłuchaj, co mówią Polki o prezesie PiS.

Listen to "Polki dają w SZYJĘ? Aż chce się PŁAKAĆ... WŚCIEKŁE kobiety odpowiadają Kaczyńskiemu" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany